Krypto Tydzień: 10 – 16 stycznia 2022

4 503

W ostatnich dniach trudno było nie zaobserwować byczych nastrojów, co pokazali między innymi górnicy, analitycy i inwestorzy. Nie samym oczekiwaniem na wzrosty Bitcoina żyje człowiek, dlatego zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem wiadomości związanych z całym rynkiem kryptowalut.

W 2 tygodniu roku (10 – 16 stycznia) pisaliśmy między innymi o zamrożeniu 150 milionów USD, rzadkim sygnale kupna na BTC i najbogatszym człowieku branży kryptowalut. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

KNF ostrzega przed Good Investments LTD w związku z giełdą Kanga, o czym poinformowano na oficjalnym profilu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Nie ujawniono, dlaczego Tether zamroził USDT warte 150 milionów dolarów. To pokazuje, że scentralizowane stablecoiny nie są pozbawione wad. Przy okazji przypominamy, że również przy cyfrowych dolarach warto stosować dywersyfikację i nie trzymać wszystkiego w jednym stablecoinie.

Pegasus narzędziem inwigilacji przeciwników bitcoinowego planu prezydenta Bukele, o czym przekonali się dziennikarze krytykujący jego działania.

Co dalej z kursem BTC?

W połowie tygodnia miało miejsce delikatne odbicie na rynku krypto, a w tle rekordowa inflacja.

Jeżeli chodzi o to, co będzie dalej z kursem najważniejszej kryptowaluty, to ciekawe porównanie przedstawił Raoul Pal: Bitcoin jak Amazon | Czy BTC jest niedowartościowany? Bycze nastawienie mają również ci, którzy utrzymują sieć: górnicy gromadzą BTC w najszybszym tempie od maja 2021 | Co to oznacza? Niektórzy nawet dokupują, czego przykładem jest Bitfarms na zakupach: 1000 BTC za 43 miliony USD.

Nic jednak nie przebije miliardera, który połowę swojego majątku ulokował w najstarszej kryptowalucie, co opisywaliśmy w artykule: Bill Miller postawił na Bitcoina. Dodatkowo zdaniem Su Zhu: Na bitcoinie pojawił się bardzo rzadki sygnał kupna.

Ogłoszono, że Cash App integruje Lightning Network. To pokazuje, że płacenie Bitcoinem zyskuje na popularności. Zastanawiasz się, czy kryptowaluty lepsze niż akcje? Sprawdź zwroty wygenerowane przez największe fundusze związane z aktywami cyfrowymi.

Według Fidelity: Coraz więcej państw będzie kupować i honorować BTC jako legalny środek płatności. Szybko okazało się, że na podobny krok zdecydują się największe miasta, czego przykładem będzie Crypto Rio | Burmistrz Rio de Janeiro chce przeznaczyć 1% rezerw miasta na zakup kryptowalut.

Odpływ Bitcoinów z giełd kryptowalut to kolejna wiadomość, która może sygnalizować wzrosty. Podobnego zdania jest Michaël van de Poppe: bitcoin zbiera siły na kontynuację hossy.

Rynek altcoinów w pigułce

Dobrą wiadomość dla osób, które wierzą w Solanę (SOL), przekazał Peter Brandt: ETH straci na wartości w porównaniu ze swoim największym konkurentem. W tle ciąg dalszy afery Ripple vs SEC | Komisja ujawni treść maili odnośnie statusu ethereum.

W artykule Polygon kontra Solana | Która z sieci cieszy się większym zainteresowaniem, znajdziesz przemyślenia współzałożyciela Polygon Sandeepa Nailwala. Jego zdaniem Solana wcale nie cieszy się większym zainteresowaniem. Innego zdania na temat wspomnianej sieci jest Bank of America: Solana może stać się Visą ekosystemu aktywów cyfrowych.

Dobra wiadomość dla hodlerów Polygon: MATIC stanie się deflacyjny | Hard fork już 18 stycznia.

Tesla akceptuje płatności dogecoinem, dzięki czemu po raz kolejny wzrosła cena popularnego meme coina. Nie chodzi jednak o samochody elektryczne, a o niektóre produkty dostępne w sklepie internetowym popularnego producenta.

Warto poznać ABC protokołu NEAR, czyli ATH to nie wszystko, szczególnie że jest to obecnie trzecia najszybciej rozwijająca się społeczność deweloperów.

Internauci stawiają na Cardano (ADA) i TRON (TRX). Te dwa projekty zdobyły najwięcej głosów w ankiecie przeprowadzonej przez Vitalika Buterina.

Kącik NFT i metaverse

Jeżeli ominął cię hype towarzyszący polskiej kolekcji NFT inspirowanych kultową serią BAYC, sprawdź nasze podsumowanie sprawy Fancy Bears Metaverse.

1 milion dolarów za NFT własnej twarzy na OpenSea to dowód na to, że tokeny niewymienialne wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Najnowszy patent uzyskany przez giganta branży rozrywki może odmienić Disneyland | Metaverse w świecie rzeczywistym? Chodzi o spersonalizowane atrakcje dla osób odwiedzających popularne parki rozrywki.

Niedawno pisaliśmy o planach stworzenia pierwszej wirtualnej ambasady, a w mijającym tygodniu okazało się, że popularna giełda nie chce zostać w tyle: Binance.us otworzy biuro w metaverse Portals.

W poszukiwaniu gemów

YouTuber Coin Bureau uważa, że warto zainteresować się projektem Aave | Najbardziej niedowartościowane aktywo w DeFi?

Swoją propozycję gema przedstawił również założyciel SkyBridge Capital (Scaramucci: Ten altcoin będzie Googlem aktywów cyfrowych).

Warto wiedzieć

Changpeng Zhao to według raportu Bloomberga najbogatszy człowiek w branży aktywów cyfrowych. Jego aktualna wartość netto to około 96 miliardów dolarów. The Wall Street Journal uważa natomiast, że ta kwota jest mocno zaniżona, bo majątek CEO Binance może sięgać nawet 300 miliardów USD. Dla porównania CEO popularnej giełdy FTX Sam Bankman-Fried ma około 15,4 miliardów dolarów.

Były przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Jay Clayton uważa, że aktywa cyfrowe zmienią globalną infrastrukturę sektora finansów.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy opłaca się kopać kryptowaluty z użyciem Tesli 3, to odpowiedź znajdziesz w naszym artykule (przypominamy jednak o ryzyku utraty gwarancji).

Osoby zainteresowane bezpośrednią wymianą kryptowalut powinny poznać Atomic swap | Jedyna metoda wymiany aktywów cyfrowych, która jest prawdziwie peer-to-peer.

Jeden z najmądrzejszych ludzi świata, a przy tym arcymistrz pozytywnie wypowiedział się na temat cyfrowych aktywów (wolność według Kasparowa: kryptowaluty).

W artykule Szykuj się na zmiany, od których zakręci Ci się w głowie… znajdziesz prognozy na najbliższe miesiące związane z rynkiem aktywów cyfrowych i technologią blockchain.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Blockchain – szansa na zieloną przyszłość dowiesz się, czy zużycie energii przez górników BTC rzeczywiście stanowi istotny problem.

Kryptowaluty na świecie

Niemiecki N26 uruchomi możliwość obrotu kryptowalutami, dzięki czemu ponad 7 milionów klientów fintechu będzie mogło łatwo kupować kryptowaluty.

Amerykańskie firmy chcą akceptować kryptowaluty. Nawet co czwarta firma planuje w tym roku wdrożyć nową formę płatności.

Giełda instrumentów pochodnych FairX została przejęta przez amerykańską Coinbase | Po zakupie FairX, czas na derywatywy.

Już ponad połowa hodlerów z USA i Wielkiej Brytanii chce dostawać wynagrodzenie w krypto.

Gwałtowny wzrost liczby bitomatów na świecie w 2021 roku przełożył się na prawie 40 000 tysięcy urządzeń.

Najpopularniejszy artykuł 2 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 2 tygodnia okazał się tekst Mały górnik, wielki sukces | 6,25 BTC za 126 TH/s, który został wyświetlony ponad 25 000 razy.

Która z powyższych wiadomości była twoim zdaniem najważniejsza? Czy zgadzasz się z licznymi opiniami na temat tego, że Bitcoin największe wzrosty ma dopiero przed sobą?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze