Amerykańskie firmy chcą akceptować kryptowaluty

2 099

Visa, która od dłuższego czasu często przewija się w wiadomościach poświęconych kryptowalutom, udostępniła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród właścicieli małych firm z dziewięciu krajów.

Okazuje się, że nawet co czwarta firma jest zainteresowana akceptowaniem płatności dokonywanych w kryptowalutach.

Czy 2022 rok będzie przełomowy dla kryptowalut?

Ankieta została przeprowadzona wśród 2 250 drobnych przedsiębiorców. Chociaż średnio co czwarty ankietowany wyraził chęć przyjmowania kryptowalut, to odpowiedzi różniły się w poszczególnych krajach. To pokazuje, że w niektórych państwach podstawowa wiedza o kryptowalutach wciąż jest na bardzo niskim poziomie.

W Stanach Zjednoczonych wprowadzenie obsługi płatności kryptowalutowych zapowiedziało 19% przedsiębiorców. Nowa forma płatności ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Najmniejsze zainteresowanie krtyptowalutami wykazali przedsiębiorcy z Kanady. Zaledwie 8% ankietowanych chce przyjmować w rozliczeniu kryptowaluty. Takie rozwiązanie bardzo podoba się natomiast ankietowanym z Singapuru i Brazylii, gdzie 1 na 3 przedsiębiorców planuje wprowadzić obsługę płatności krypto.

Czy zmienność cen stanowi problem dla przedsiębiorców?

Jednym z najpopularniejszych argumentów przeciwko akceptowaniu kryptowalut jest duża zmienność cen. Zawsze jednak można zastosować takie rozwiązanie, jakie wprowadzono w Salwadorze (szczegóły znajdziesz w artykule: Przedsiębiorcy z Salwadoru muszą honorować transakcje w BTC albo spotkają ich konsekwencje prawne?).

Chociaż każdy przedsiębiorca musi honorować płatności w Bitcoinie, to nie ma żadnych przeciwskazań, aby przy rozliczeniu transakcji na konto odbiorcy trafiły dolary. Rządowy portfel Chivo daje sprzedawcom możliwość skorzystania z automatycznej konwersji. Jeżeli więc ktoś nie wierzy w to, że cena Bitcoina wzrośnie, może zawsze otrzymywać USD, co rozwiązuje problem zmienności kursów.

Podobne rozwiązanie stosuje sieć AMC. Już w sierpniu informowaliśmy, że największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC. Chociaż udało się zrealizować ten plan, to CEO AMC Adam Aron zdradził, że firma nie zamierza hodlować kryptowalut.

Co sądzisz o korzystaniu z kryptowalut podczas codziennych zakupów? Czy przy bezproblemowym dostępie do kart płatniczych (między innymi Binance, Crypto com, a niedługo również Celsius), które można zasilić kryptowalutami i płacić we wszystkich sklepach ma dla ciebie znaczenie, czy konkretny sprzedawca je akceptuje?

Komentarze