Największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC

Prezes i dyrektor generalny AMC Entertainment, Adam Aron, ujawnił, że amerykański gigant kinowy zamierza do 2022 roku zacząć akceptować płatności bitcoinami za bilety na seanse filmowe.

Zapłać bitcoinem za bilet do kina

Przemawiając podczas telekonferencji 9 sierpnia na temat wyników firmy za II kwartał, prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron ujawnił, że do końca 2021 roku sieć kin zamierza przygotować infrastrukturę do przyjmowania płatności BTC za bilety kupowane online.

Chociaż szczegóły dotyczące planu przyjęcia BTC są na razie dość skąpe, Aron zwrócił uwagę na silny popyt na kupowanie biletów do kina za kryptowaluty ze strony klientów firmy.

Wyniki AMC za II kwartał pokazały znaczną poprawę w porównaniu z ubiegłym rokiem (444 mln USD przychodów w porównaniu z 18,9 mln USD przychodów w II kwartale 2020 r.). Straty netto również spadły z 561 mln USD lub 5,38 USD na akcję do 349 mln USD lub 0,71 USD na akcję rok do roku.

Wraz z przyjęciem płatności BTC, AMC ogłosiła również plany otwarcia w tym roku kilkunastu lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Aron przyznał (co jest mało prawdopodobne), że po raz pierwszy dowiedział się o aktywach kryptowalutowych po tym, jak został wybrany do zarządu Centricus Acquisition Corp. 6 maja – na tydzień przed przejęciem przez Centricus blockchainowej firmy Arqit.

Imponujące wyniki AMC za II kwartał pojawiły się zaledwie rok po tym, jak firma wydawała się być skazana na bankructwo, a operator kin był zmuszony do zamykania obiektów w związku z rozprzestrzenianiem się globalnej pandemii koronawirusa.

Na cenie akcji AMC skupiło się nawet Wallstreetbets. W wyniku działań traderów, wycena akcji wzrosła w styczniu tego roku o 900%. Według danych TradingView, cena akcji AMC wzrosła o 1493% rok YTD po wzroście z około 2,60 USD do 33,8 USD (w chwili przygotowywania niniejszej publikacji).

wykres akcji AMC
wykres akcji AMC; źródło: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze