Niemiecki N26 uruchomi możliwość obrotu kryptowalutami

2 384

Jeszcze w tym roku niemiecki N26 uruchomi możliwość handel aktywami cyfrowymi dla ponad 7 milionów klientów.

Niemiecki neobank N26 to jeden z największych europejskich fintechów wycenianych na ponad 9 miliardów dolarów. Startup zgłosił gotowość do włączenia do swojej oferty możliwości obrotu kryptowalutami.

Jak przyznał jeden ze współzałożycieli niemieckiego banku, Max Tayenthal, pośpiech w zakresie globalnej ekspansji spowodował, że N26 pozostało w tyle w zakresie oferowania produktów i usług opartych o kryptowaluty. W tym roku ma to ulec diametralnej zmianie.

Po wyjściu z dwóch krytycznych rynków fintech, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, N26 planuje (jeszcze w tym roku) „zwiększyć koncentrację w ramach biznesu europejskiego” poprzez wprowadzenie nowych produktów i usług dla 7 milionów klientów.

Aplikacja mobilna N26 nie oferuje obecnie funkcji tradingu aktywami cyfrowymi, a sam termin ich ostatecznego włączenia nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Problemy z AML

N26 ogłosił wyjście z USA rynku w listopadzie, kiedy zapowiadał dodatkowe produkty i usługi finansowe dla swoich klientów w Europie:

„N26 skoncentruje swoją strategię na poszerzeniu doświadczenia w bankowości cyfrowej o nowe wektory, aby uwzględnić w nadchodzącym roku nowe produkty inwestycyjne. Wizją N26 jest zbudowanie banku, z którego ludzie kochają korzystać. Wnioski z dwóch lat rozwoju firmy N26 na rynku amerykańskim są stale wykorzystywane w dalszym rozszerzaniu portfolio produktów i skalowaniu globalnej działalności banku.”

W maju 2021 r. firma została dotknięta kilkoma ograniczeniami ze strony niemieckiego nadzoru finansowego BaFin, częściowo z powodu braku mechanizmów kontroli AML (przeciwdziałania praniu pieniędzy). BaFin zalecił, że N26, który w zeszłym roku obsługiwał średnio 170 000 nowych klientów miesięcznie, nie może przyjmować więcej niż 50 000 klientów miesięcznie.

Odnosząc się do wymuszonego przez BaFin limitu nowych klientów Tayenthal powiedział, że to ogromne ograniczenie dla rozwijającego się fintechu finansowanego przez inwestorów. Dyrektor wyraził nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie najpóźniej latem 2022 roku.

Może Cię zainteresować:

Komentarze