Fidelity: Coraz więcej państw będzie kupować i honorować BTC jako legalny środek płatności

1 558

Fidelity spodziewa się, że w 2022 r. coraz więcej państw będzie zainteresowanych wprowadzeniem bitcoina jako prawnie honorowanego środka płatności.

Zgodnie z treścią raportu analityków Fidelity, ubiegły rok charakteryzował się znaczącą zmianą paradygmatu postrzegania aktywów cyfrowych jako narzędzia do honorowania płatności. W opracowaniu podkreślono, że w 2022 r. coraz więcej państw będzie zainteresowanych podążaniem ścieżką, którą wyznaczył Salwador.

Wszystkie drogi prowadzą do bitcoina?

Miniony rok był naznaczony ogromnymi zmianami, które wstrząsnęły branżą kryptowalut. Rozwój NFT, GameFi i adopcja instytucjonalna wprowadziła kryptowaluty do głównego nurtu, podnosząc kapitalizację rynkową branży do rekordowego poziomu.

Poza samym price action, jednym z najważniejszych czynników, który wpłynął na ekosystem aktywów cyfrowych, był pierwszy przypadek uznania bitcoina ze stronu rządu Salwadoru. Autorzy raportu Fidelity Investments napisali, że tegoroczne zmiany w zakresie regulacji nie powinny podążać inną ścieżką.

Kraj z Ameryki Południowej stał się pierwszym w historii suwerennym państwem, które uczyniło BTC prawnym środkiem płatniczym. W ramach wysiłków na rzecz promowania bitcoina, rząd Salwadoru zdecydował się również na zakup BTC i umieszczenie go w swoich rezerwach. Zapowiedział również wyemitowanie bitcoinowych obligacji o wartości 1 miliarda dolarów, z czego połowa ma zostać wykorzystana do kolejnych zakupów cyfrowych monet.

Raport Fidelity zamyka następujący wniosek:

„Jeśli adopcja BTC wzrośnie, kraje, które dziś zabezpieczają jakąś część swoich rezerw w BTC, będą w lepszej sytuacji konkurencyjnej niż pozostałe. Dlatego, nawet jeśli inne kraje nie wierzą w tezę inwestycyjną lub adopcję bitcoina, będą zmuszone do nabycia pewnej ilości BTC jako formy ubezpieczenia.”

Kto następny w kolejce do przyjęcia bitcoina?

Były członek parlamentu Królestwa Tonga na Pacyfiku podzielił się niedawno swoim podejściem do przyjęcia bitcoin jako prawnego środka płatniczego. Lord Fusitu wyartykułował w serii tweetów pięciopunktowy plan, według którego mogłaby postępować adopcja BTC w jego kraju:

Zapytany o termin, w którym BTC mógłby stać się prawnym środkiem płatniczym w Tonga potwierdził, że mogłoby to nastąpić już w listopadzie lub grudniu 2022 r.

Może Cię zainteresować:

Komentarze