Ponad połowa hodlerów z USA i Wielkiej Brytanii chce dostawać wynagrodzenie w krypto

1 331

Najnowszy raport przygotowany przez firmę Paysafe potwierdza, że kryptowaluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem ze strony osób, które się do nich przekonały.

Aż 55% hodlerów z USA i Wielkiej Brytanii woli otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach.

Zainteresowanie wynagrodzeniem w kryptowalutach

W raporcie zatytułowanym „Wewnątrz społeczności kryptowalutowej: wytyczanie drogi do masowej adopcji” (Inside the crypto community: Plotting the journey to mass adoption) podsumowano wyniki badania, które zostało przeprowadzone w październiku ubiegłego roku. Ponad 2 000 osób mieszkających na co dzień w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii wypowiedziało się na temat preferowanej formy wynagrodzenia.

W USA aż 60% osób, które w chwili przeprowadzania badania miały kryptowaluty, chciałoby zamienić wynagrodzenie we fiatach na aktywa cyfrowe. W Wielkiej Brytanii zainteresowanie odbieraniem wypłaty w krypto było nieco mniejsze. Z takiego rozwiązania chciałby skorzystać prawie co drugi ankietowany mieszkaniec Wielkiej Brytanii.

Raport Paysafe potwierdza wyniki sondażu przeprowadzonego przez deVere Group. Międzynarodowa firma doradztwa finansowego poinformowała wówczas, że 36% millenialsów i aż 51% pokolenia Z chciałoby otrzymywać połowę wypłaty w aktywach cyfrowych. Szczegóły znajdziesz w artykule: Duża część Milenialsów i Pokolenia Z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie.

Rośnie zainteresowanie dywersyfikacją

1/3 osób, których odpowiedzi zostały uwzględnione w raporcie Paysafe ma w swoim portfelu więcej niż jedną kryptowalutę. Dla USA jest to dokładnie 31%, a dla Wielkiej Brytanii 36% ankietowanych. Jeżeli natomiast chodzi o motywacje inwestorów, to 25% osób handluje kryptowalutami, ponieważ postrzega je jako przyszłościowe aktywa.

Prawie 12% respondentów przyznało, że nie mają innej pracy i żyją z handlu aktywami cyfrowymi.

Dlaczego hodlerzy stawiają na kryptowaluty?

Otrzymywanie comiesięcznego wynagrodzenia w kryptowalutach to zdaniem ankietowanych ułatwienie mądrego inwestowania. Do tego dochodzi większa elastyczność finansowa.

Jak widać, rozwiązania typu przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase są potrzebne i najprawdopodobniej będzie z nich korzystało coraz więcej osób.

Co sądzisz o otrzymywaniu wynagrodzenia w kryptowalutach? Czy chciałbyś korzystać z takiej opcji?

Komentarze