Przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase

Nowa funkcjonalność zapowiedziana przez Coinbase może w przyszłości stać się dużym problemem dla tradycyjnych banków. Chodzi o możliwość realizowania czeków z wypłatą bezpośrednio na koncie użytkownika na giełdzie kryptowalut.

Tym samym banki, które często starają się utrudnić klientom wpłacenie środków na giełdy kryptowalut, zostałyby pozbawione comiesięcznych wpływów.

Wypłata bezpośrednio na giełdę Coinbase

Usługa zostanie wprowadzona w najbliższych tygodniach i będzie dostępna dla użytkowników Coinbase z USA. Co ciekawe giełda nie wymaga, aby pieniądze były od razu zamieniane na kryptowaluty. To użytkownik ma zdecydować, czy woli otrzymać pieniądze w dolarach, Bitcoinach, Ethereum czy w innych kryptowalutach. Osoby, które wierzą w jakąś kryptowalutę i chcą dokonywać regularnych zakupów, mogą nawet określić, jaki procent ich wynagrodzenia będzie automatycznie zamieniany na dane aktywo.

Według dotychczasowych informacji samo deponowanie czeków z wypłatą nie będzie objęte prowizją. W przypadku pojawienia się potrzeby dokonania zakupów w tradycyjnym sklepie użytkownicy będą mogli skorzystać z karty Coinbase Visa (podobne karty oferuje między innymi Binance oraz crypto.com).

Zalety przekazywania wypłaty na giełdę kryptowalut

Dzięki temu, że użytkownicy mogą dowolnie określić, jaki procent środków zostanie zamieniony na kryptowaluty, Coinbase może stać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych banków nawet w przypadku tych osób, które są sceptycznie nastawione do kryptowalut. Użytkownicy będą mogli korzystać z szybszych transakcji i zarabiać na dobrze (przynajmniej w porównaniu z ofertą tradycyjnych banków) oprocentowanych lokatach.

Tego typu rozwiązanie z pewnością zainteresowałoby wielu polskich zwolenników kryptowalut, ponieważ wielokrotnie dochodziło do sytuacji, gdy banki wstrzymywały przelewy środków na giełdy. Dodatkowo takie zasilenie często wiąże się z kilkuprocentową prowizją.

Oczywiście należy zwrócić również uwagę na ewentualne ryzyko. Coinbase nie jest tradycyjnym bankiem, więc w razie upadku firmy klienci mogą mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy. Na pewno jest to doskonałe rozwiązanie dla kryptowalutowych maksymalistów, o ile tylko będą pamiętali, aby regularnie przesyłać zakupione kryptowaluty na portfel sprzętowy (zobacz również: Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx