Duża część Milenialsów i Pokolenia Z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie

1 964

Jak pokazują wyniki jednego z ostatnio przeprowadzonych badań, znaczna część osób urodzonych w latach 1980-2012 chciałaby otrzymywać do 50% swoich poborów w kryptowalutach.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez międzynarodową firmę doradztwa finansowego – deVere Group – ujawniły, że 36% millenialsów i 51% pokolenia Z byłoby szczęśliwych, gdyby połowę wynagrodzenia za pracę otrzymywali w postaci aktywów cyfrowych.

Kryptowaluty jako przyszłość pieniędzy

Postrzegane przez wielu jako rewolucja finansowa i iskra globalnego rozwoju technologicznego, kryptowaluty osiągnęły znaczy stopień powszechności wśród osób w wieku poniżej 40 lat. Nic dziwnego, że ponad jedna trzecia osób urodzonych w latach 1980-1996 i 51% osób urodzonych w latach 1997-2012 chciałaby otrzymywać połowę swojej pensji w bitcoinach i/lub altcoinach.

Nigel Green – dyrektor generalny i założyciel deVere Group – wyjaśnił, że młodzież uważa tę klasę aktywów za atrakcyjną ze względu na skalę rozwoju technologicznego, który miał miejsce, kiedy byli dziećmi. Pod wpływem „ogromnego wzrostu” innowacji przez cały okres ich życia, to właśnie oni najpełniej rozumieją „ogromny potencjał walut cyfrowych”.

Green dodał, że milenialsi i pokolenie Z woleliby raczej wspierać autonomiczną zdecentralizowaną cyfrową sieć walutową i płatniczą niż tradycyjny system, w którym kontrolę sprawują instytucje monetarne i rządy.

„Wyraźnie wierzą, że kryptowaluty to nieunikniona przyszłość pieniądza” – podsumował Green

Która grupa wiekowa najbardziej interesuje się kryptowalutami?

Inne badanie ujawniło, które pokolenie jest najbardziej skłonne do zajmowania się kryptowalutami w ogóle. Zgodnie z wynikami ankiety, liderami są Milenialsi. 12% z nich odpowiedziało, że ulokowało część swojego majątku w tej klasie aktywów. Na drugim miejscu (z wynikiem 9,2%) znaleźli się przedstawiciele pokolenia X.

badanie kryptowaluty
źródło: link

Na pytanie, czy odnieśli zyski ze swoich inwestycji, 76% Milenialsów odpowiedziało, że tak. Około 60% przedstawicieli wszystkich przebadanych grup wiekowych uważa bitcoina za najbardziej preferowane aktywo inwestycyjne ze wszystkich kryptowalut. Wyborem nr 2 dla Milenialsów i pokolenia X jest ethereum.

źródło grafiki tytułowej: Getty Images

Może Cię zainteresować:

Komentarze