Binance.us otworzy biuro w metaverse Portals

973

Giełda kryptowalut Binance.US buduje biuro w Portals, platformie metaverse zbudowanej na blockchainie Solana.

Portals odwzorowuje środowisko miejskie, w którym użytkownicy mogą eksplorować budynki i interaktywne pokoje.

Jak powiedział szef ds. społeczności i partnerstw Portals, Chris Lund:

„Binance.US przygotowuje sobie miejsce w Portals Downtown, koncentrując się na dostarczaniu najnowszych wiadomości, wykresów i wydarzeń w sposób wirtualny.”

Lund dodał, że własne, wirtualne biuro w Portals buduje również amerykańska instancja giełdy kryptowalutowej FTX.

Firmy z wielu branż coraz częściej i chętniej włączają się w trend dyktowany przez metaverse. Najbardziej eksplorowanymi przestrzeniami w tym zakresie pozostają The Sandbox i Decentraland, obydwie oparte na łańcuchu bloków Ethereum. Portals aspiruje natomiast do korony króla sektora metaverse na szybkim blockchainie Solana.

Rzecznik Binance.US Zachary Tindall powiedział, że wirtualna przestrzeń giełdy w Portals ma być miejscem spotkań użytkowników giełdy:

„Tworzymy przestrzeń w metaverse, w której społeczność Binance.US będzie mogła się spotkać” – wyznał Tindall. „To pierwszy z wielu kroków, które podejmujemy, aby dotrzymać kroku przyszłości, budując i docierając do naszej społeczności w nowych środowiskach”.

Chris Lund powiedział, że swoją obecność w Portals zaznaczyć chcą również inne projekty, takie jak chociażby Raydium, Magic Eden, Audius, Bonfida i wiele innych. W coraz większym stopniu zaczynają one rozumieć, że metaverse to naturalne uzupełnienie działalności, które biznesy skupione wokół kryptowalut prowadzą w świecie rzeczywistym.

Hype na metaverse zaczął się tak naprawdę już w roku ubiegłym, kiedy to gigant mediów społecznościowych, Facebook, zdecydował się na rebranding i stał się Meta. Biznes Marka Zuckerberga postawił sobie wówczas za cel opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych aplikacji opartych o ideologię i mechanikę metaverse. Jedno z największych ograniczeń, które niepokoją wielu komentatorów Meta, wynika z braku transaprentności w zakresie interoperacyjności Mety z innymi ekosystemami tego rodzaju, które już funkcjonują na rynku.

Warto wspomnieć, że globalny gigant elektroniczny Samsung uruchomił niedawno w Decentraland wirtualną wersję swojej rzeczywistej lokalizacji:

„Samsung 837X to w pełni wciągające doświadczenie, obfitujące w zadania i wydarzenia muzyczne na żywo. Aby zobaczyć to na własne oczy, musisz wejść do Decentraland […]. A co najlepsze, możesz zdobyć ekskluzywne, limitowane kolekcje przedmiotów Samsung w formie NFT, dzięki którym będziesz mógł uatrakcyjnić swój awatar.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze