Coinbase stworzy narzędzia dla metaverse

1 739

Przedstawiciele giełdy Coinbase ogłosili zamiar pracy nad całościowym pakietem potoków infrastruktury dla metaverse, dając kilka wskazówek na temat niektórych produktów, które już znajdują się w fazie rozwoju.

„Metaverse będzie polegać na blockchainie w celu przenoszenia tożsamości i własności w wirtualnych światach, poświadczaniu ich weryfikacji oraz szynach płatności, które pozwolą ludziom kupować, sprzedawać i zarabiać w zdecentralizowanej gospodarce” – powiedział Brian Armstrong, współzałożyciel Coinbase.

W odniesieniu do kwestii związanych z tożsamością cyfrową Armstrong wspomniał o wykorzystaniu relatywnie prostych i znanych już rynkowi metod, takich jak MetaMask lub Wallet Connect. W grę wchodzą również schematy oparte o KYC.

„Chcemy pomóc połączyć wszystkie elementy tożsamości – zasadniczo tworząc tożsamość gotową do funkcjonowania w metaverse” – powiedział Armstrong.

Oto, jak firma postrzega kluczowe potrzeby rynku w tym zakresie:

cyfrowa tożsamość coinbase metaverse
źródło: link

Metaverse w oczach Coinbase

Coinbase postrzega metaverse jako jako wiele połączonych światów z blockchainem zapewniającym interoperacyjność tam, gdzie dotyczy to tożsamości. W tym świecie Coinbase pozornie postrzega siebie jako punkt wejścia – ten, który zapewnia tożsamość, działając jako pośrednik dla łańcucha bloków.

Istnieją jednak portfele Web3, takie jak MetaMask, które zapewniają bezpośrednie połączenie z łańcuchem bloków. Można zatem zastanawiać się, co Coinbase może dodać od siebie, z wyjątkiem ułatwienia dostępu bądź opracowania podobnej usługi dla swoich klientów.

Oto, jak firma wizualizuje strukturę przyszłości metaversu:

metaverse coinbase
źródło: link

Sen o nowej globalnej wiosce

W artykule opublikowanym na blogu Coinbase czytamy:

„Podobnie jak dzisiejszy Internet, Metaverse będzie opierać się na sprzęcie i infrastrukturze, narzędziach i standardach oraz ramach regulacyjnych, z których większość nie została jeszcze w pełni opracowana.

Ale w przeciwieństwie do dzisiejszego Internetu, nie będzie tylko jednego Metaverse. Będzie ich wiele i będą one ze sobą połączone. Dlatego ważne jest, aby w każdy mógł wchodzić w interakcję z metaverse bez pośrednika i bez konieczności uzyskiwania z zewnątrz jakichkolwiek zezwoleń […].

Coinbase zdaje się głęboko wierzyć w przyszłość opartą na metaverse. Firma twierdzi, że środowisko to powinno być oparte o blockchain, w szczególności Ethereum. Coinbase pracuje nad „funkcjami takimi jak logowanie na bazie ETH/Coinbase, co może pozwolić użytkownikom na logowanie się do każdej aplikacji w Metaverse”.

Nie planują jednak budować swojego metaversu. Armstrong zadeklarował, że jednym z priorytetowych celów firmy pozostaje zapowiedziane wcześniej uruchomienie własnej platformy NFT.

Interesuje Cię temat metaverse? Przeczytaj poniższe artykuły:

Komentarze