Coinbase uruchomi własną platformę NFT

Coinbase to najnowsza giełda, która ma apetyt na własną platformę tokenów niewymienialnych. Nowy rynek ma nosić nazwę „Coinbase NFT” i będzie oferować użytkownikom możliwość bicia, kupowania i prezentowania swoich kolekcji. Firma deklaruje, że z platformy będzie można skorzystać jeszcze w tym roku.

Coinbase chce podbić rynek NFT

Początkowo Coinbase będzie wspierać NFT oparte na Ethereum. Obsługa innych blockchainów ma zostać wprowadzona z czasem. Według wstępnych informacji, platforma nie będzie wymagać weryfikacji KYC, tak jak to ma miejsce w przypadku oferowanych przez nią standardowych transakcji giełdowych.

Ogłoszenie dotyczące Coinbase NFT pojawia się po tym, jak plany uruchomienia podobnych rynków ogłosiły już konkurencyjne giełdy (FTX i Gemini). Sprzedaż NFT przekroczyła w trzecim kwartale 2021 r. poziom 10 mld USD. Lwia część tego wolumenu miała miejsce na OpenSea. Chociaż OpenSea jest aktualnie największym marketplace’m NFT, jaki dotychczas istniał, lista potencjalnych konkurentów rośnie z dnia na dzień.

„Kreatywny marketplace”

Marketplace Coinbase ma być „przede wszystkim kreatywny i nastawiony na twórców”. Coinbase stara się to osiągnąć, projektując rynek zaangażowania społecznego – jeden z obszarów, w którym OpenSea generalnie rzecz biorąc nie trafia w sedno. Obszary: kryptowalut i zaangażowania społecznego wydają się pasować do siebie idealnie. Żeby nie być gołosłownym: Twitter dodał niedawno obsługę płatności za pośrednictwem bitcoina dla swojej funkcji napiwków (tip). Sektorem NFT dość mocno zainteresował się także TiKTok. Staje się jasne, że skrzyżowanie technologii blockchain i platform społecznościowych to naturalna droga rozwoju i jednych i drugich.

Coinbase nadal agresywnie przygląda się nowym ofertom produktów dla konsumentów. W ostatnich miesiącach dość mocno promowała swoją usługę o nazwie Coinbase Lend. Niestety groźby ze strony SEC wstrzymały czasowo realizację planów jej uruchomienia.

Z usług Coinbase korzysta aktualnie prawie 70 milionów zweryfikowanych użytkowników. Chociaż nowa platforma giełdy nie dysponuje w kontekście NFT przewagą pierwszego gracza, z pewnością zyska rozpoznawalność na bazie nazwy – zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Chcesz uzyskać dostęp do Coinbase NFT jako jeden z pierwszych? Zapisz się na waitlistę!

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze