Platforma TikTok zapowiada pierwszą kolekcję NFT

Popularna platforma TikTok, która pozwala użytkownikom dzielić się krótkimi materiałami wideo, zapowiada wypuszczenie pierwszej kolekcji NFT na sieci Ethereum.

Na niewymienialne tokeny złożą się prace takich twórców jak Bella Poarch (filipińska piosenkarka, którą w serwisie obserwuje ponad 83 miliony internautów), Gary Vaynerchuk (przedsiębiorca, który ma ponad 9 milionów obserwujących) oraz Lil Nas X (amerykański raper, którego konto na TikToku śledzi prawie 25 milionów osób).

NFT promujące internetowych celebrytów

Jak widać na powyższych przykładach, pierwsza kolekcja NFT skupi się na promowaniu internetowych celebrytów, którzy swoją popularność zdobyli dzięki TikTokowi. Chociaż wiele osób uważa, że treści publikowane w tym serwisie nie mają większej wartości, warto zwrócić uwagę na fakt, że TikTok jest najchętniej instalowaną aplikacją ze wszystkich programów mobilnych z wyjątkiem gier. Dodatkowo według niektórych danych liczba użytkowników TikToka przekroczyła już trzy miliardy.

Niezależnie więc od tego, jaki się ma stosunek do internetowych celebrytów i filmów na TikToku, zapowiedziana kolekcja NFT może przyczynić się do dużego wzrostu zainteresowania niewymienialnymi tokenami. To natomiast może być dobre dla całego rynku.

Pierwsze NFT od TikToka

Kolekcja o nazwie TikTok Top Moments trafi do sprzedaży w październiku. Serwis chce dzięki temu pomóc popularnym twórcom w dotarciu do nowych odbiorców. Kolekcję będą tworzyły NFT w formie filmów, które stały się ważne dla użytkowników aplikacji.

Wśród popularnych TikTokerów, z którymi platforma zamierza współpracować przy tworzeniu NFT, znaleźli się również: Grimes, Curtis Roach, Rudy Willingham, Brittany Broski, FNMeka oraz Jess Marciante.

NFT na drugiej warstwie Ethereum

TikTokowe NFT zostaną stworzone na blockchainie Ethereum i będą korzystały z 2-warstwy sieci. Zyski ze sprzedaży NFT z kolekcji TikTok Top Moments zostaną przekazane twórcom. Serwis podkreśla, że nie zamierza zarabiać na wypuszczeniu niewymienialnych tokenów, ale chce zapewnić internautom możliwość wsparcia ulubionych twórców.

TikTok interesuje się rynkiem NFT

Zapowiedź kolekcji NFT pokazuje, że popularny serwis zaczyna zmieniać swoje podejście do nowych technologii i kontrastuje z tym, że od jakiegoś czasu TikTok zakazuje influencerom promowania kryptowalut.

Komentarze