Początek Meta: Horizon Worlds

7 497

Meta (do niedawna znana jako Facebook) udostępniła pierwszą wersję czegoś, co z czasem może rozwinąć się w ogromny wirtualny świat Zuckerberga.

Chodzi o aplikację Horizon Worlds, która oferuje użytkownikom trzy rodzaje aktywności.

Darmowy metaverse od Facebooka

Aplikacja dostępna jest za darmo, jednak na razie mogą z niej korzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Horizon Worlds wymaga Oculus Quest 2 (dotychczasowa wersja aplikacji przez jakiś czas ma jeszcze obsługiwać również pierwszą wersję, ale niedługo wsparcie zostanie wycofane).

Bezpieczna strefa dla użytkowników Horizon Worlds

Twórcy Horizon Worlds zadbali o to, aby użytkownicy mogli łatwo uniknąć niepożądanych zachowań innych osób lub po prostu poczuć się bardziej komfortowo. Każdy użytkownik korzystający z aplikacji ma w lewej wirtualnej ręce specjalny przycisk, którego wciśnięcie aktywuje bezpieczną strefę. Jest to miejsce, do którego nie może się dostać żadna inna osoba. 

Warto również wspomnieć, że Horizon Worlds nie będzie wypełnione moderatorami, co ma zwiększyć realizm. Najprawdopodobniej wszelkie nieodpowiednie zachowania użytkownicy będą musieli po prostu zgłaszać, aby zainterweniował odpowiedni bot lub pracownik firmy.

Co można robić w darmowym metaverse?

Chociaż aplikacja została udostępniona zaledwie 1,5 miesiąca po tym, jak Zuckerberg ogłosił, że Facebook zmienia nazwę na Meta, to już teraz użytkownicy mogą pograć w kilka dostępnych gier, uczestniczyć w przeróżnych wydarzeniach, za których organizację odpowiadają inni użytkownicy oraz korzystać z Horizon Worlds do poznawania nowych osób lub spotykania się ze znajomymi.

Z pewnością jest to ciekawa opcja dla osób, które chciałyby lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę jest metaverse. Na razie jednak aplikacja dostępna jest tylko dla mieszkańców USA i Kanady, dlatego polskich czytelników zachęcamy do lektury artykułu Metaverse | Z czym to jeść i co może nam to dać? W końcu nawet dyrektor zarządzający amerykańskiego banku uważa, że metaverse odegra kluczową rolę w rozwoju krypto (Bank of America: Metaverse to ogromna szansa dla kryptowalut).

Co sądzisz o pierwszej wersji metaverse Facebooka?

Komentarze