1 milion dolarów za NFT własnej twarzy na OpenSea

2 696

22-letni student z Indonezji robił sobie selfie codziennie przez 5 lat. Przekształcił je wszystkie w NFT i wystawił na OpenSea. Na ich sprzedaży zarobił ponad 1 000 000 dolarów.

Historia Sultana Gustafa Al Ghozali może robić wrażenie. Student informatyki z Semarang w Indonezji przekonwertował na NFT i sprzedał prawie 1000 zdjęć swojej twarzy. Ghozali robił sobie selfie codziennie przez 5 lat (między 18 a 22 rokiem życia), aby udokumentować upływ czasu i móc zobaczyć, jak jego wygląd zmienił się od początku studiów.

Cała kolekcja została uploadowana na rynek OpenSea w grudniu 2021 roku. Nie oczekując zbytniego zainteresowania ze strony kupujących, Ghozali ustalił cenę za każde NFT na poziomie 3 dolarów.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, przygotowanie takiej kolekcji i wystawienie jej na sprzedaż było relatywnie proste. Jeśli chciałbyć dowiedzieć się, jak to zrobić, zajrzyj do naszego poradnika pt. Jak zrobić NFT? Jak je sprzedawać? Jak kupować?

Tymczasem…

… zainteresowanie kolekcją przerosło najśmielsze oczekiwania autora

Wbrew jego najśmielszym oczekiwaniom, kolekcja NFT Ghozaliego stała się nieoczekiwanym hitem. Wielu znanych influencerów zaczęło promować ją na Twitterze:

Momentem przełomowym dla kolekcji Ghozaliego była chwila, gdy jeden z tokenów znalazł (14 stycznia 2022) nabywcę za 0,247 ETH, odpowiadające w chwili zakupu 806 USD.

Warto wspomnieć, że do każdego NFT stanowiącego cyfrowy autoportret studenta, autor dodał kilka słów opisu, co – oprócz walorów czysto informacyjnych – miało zapewne zwiększyć wymiar rzadkości i unikalności tokenów:

Według raportu Lifestyle Asia, w szczytowym momencie NFT Ghozali sprzedały się za 0,9 ETH – około 3000 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, kolekcja Ghozali Everyday mogła poszczycić się wolumenem obrotu na poziomie ponad 330 ETH (ponad 1 milion dolarów).

Może Cię zainteresować:

Komentarze