Najbogatszy człowiek w branży aktywów cyfrowych

11 938

9 stycznia 2022 r. Bloomberg opublikował raport, w myśl którego najbogatszym człowiekiem w przestrzeni kryptowalut jest aktualnie…

… Changpeng Zhao!

Bloomberg oszacował, że „wartość netto” dyrektora generalnego giełdy kryptowalut Binance wynosi obecnie oszałamiające 96 miliardów dolarów, co oficjalnie czyni go najbogatszą personą w branży aktywów cyfrowych.

CZ jest wart obecnie więcej niż indyjski potentat biznesu Mukesh Ambani, którego majątek netto Bloomberg Billionaire Index szacuje na 92,9 mld dolarów. Changpeng Zhao plasuje się również w bliskim sąsiedztwie takich krezusów, jak dyrektor generalny Berkshire Hathway Warren Buffett i dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg.

W związku z tym, że Zhao trzyma większość swojego majątku w kryptowalutach, jego wartość może być w rzeczywistości znacznie wyższa:

Jak donosi The Wall Street Journal, w przypadku upublicznienia majątku, który CZ trzyma w aktywach cyfrowych mogłoby się okazać, że przekracza on wartość nawet 300 miliardów dolarów.

Według informacji podanej przez Bloomberga, poziom przychodów giełdy Binance przekroczył w 2021 r. 20 miliardów dolarów, przewyższając wyniki, które mają zostać opublikowane przez jej amerykańskiego konkurenta – Coinbase.

Co ciekawe, przedstawiciele giełdy Binance zakwestionowali dokładność wyliczeń Bloomberga twierdząc, że niestabilność cen kryptowalut jest obecnie na zbyt wysokim poziomie, aby móc dokonać jakichkolwiek konkretnych szacunków.

Kto jeszcze znalazł się w peletonie najbogatszych?

Prezes giełdy FTX Sam Bankman-Fried i dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong zostali wycenieni odpowiednio na 15,4 mld i 8,93 mld dolarów.

Najbogatszą osobą na świecie pozostaje dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, z wartością netto szacowaną na poziomie 263 miliardów dolarów. Drugie i trzecie miejsce (188 miliardów dolarów i 171 miliardów dolarów) zajmują odpowiednio: założyciel Amazona Jeff Bezos i francuski potentat rynku mody Bernard Arnault.

Niesamowita historia życia i kariery Changpenga Zhao

CZ urodził się w Jiangsu, jednej z najbardziej uprzemysłowionych prowincji w Chinach. Dorastał w rodzinie nauczycieli, a jego ojciec był postrzegany jako pro-burżuazyjny intelektualista.

Pod koniec lat 80. rodzina postanowiła przenieść się za granicę, osiedlając się w Vancouver w Kanadzie. Aby wesprzeć rodzicó, nastoletni wówczas CZ zaczął pracować w McDonald’s. Brał również nocne zmiany na lokalnej stacji benzynowej, aby…

Więcej na temat życia i kariery CZ przeczytasz tutaj:

Może Cię zainteresować:

Komentarze