Jeff Bezos (Amazon) | 13 miliardów USD w jeden dzień

4 558

Jeff Bezos jest na fali! Wartość netto szefa Amazona wzrosła o kolejne 13 miliardów dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wydarzyło się to zaledwie w ciągu jednego dnia!

Tylko w poniedziałek, akcje Amazon.com Inc wzrosły o, bagatela, 7,9%. Był to największy i najbardziej dynamiczny wzrost od grudnia 2018 roku. Analitycy szacują, że Amazon powiększył swe zyski wskutek zwiększonego popytu na zakup dóbr online w dobie pandemii COVID-19. Tylko w bieżącym roku, akcje giganta zakupów online odnotowały 73% wzrost.

amazon jeff bezos
wykres kursu akcji Amazon od TradingView

Jeff Bezos – najbogatszy człowiek świata

Jeff Bezos ma 56-lat. Jest założycielem Amazona i najbogatszym człowiekiem na świecie. Tylko w tym roku (jak do tej pory) miał przyjemność obserwować, jak jego majątek rośnie z 74 miliardów dolarów do 189,3 miliardów dolarów. Stało się tak mimo tego, że Stany Zjednoczone doświadczyły największego spowolnienia gospodarczego od czasu Wielkiego Kryzysu. Sam Bezos jest aktualnie wart więcej, niż wynosi wycena rynkowa takich gigantów jak Exxon Mobil Corp., Nike Inc. czy McDonald’s.

Jako ciekawostkę dodajmy, że wraz ze wzrostem wyceny Amazona, oprócz Bezosa wzbogaciła się również jego była żona. Mackenzie Bezos „przybyło” w poniedziałek 4,6 miliarda dolarów. Jest teraz 13-stą najbogatszą kobietą świata.

To był dobry dzień nie tylko dla Bezosa

Nie tylko szef Amazona zanotował w poniedziałek astronomiczne zyski. Inni tytani technologii również cieszą się wzrostem napędzanym częściowo przez ludzi zmuszonych do pozostania w domu i wspomaganych przez impuls, jaki nadały rynkom bezprecedensowe działania stymulacyjne ze strony rządów i banków centralnych. Siedmiu z dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie zawdzięcza swoje bogactwo tym przesłankom. W tym zacnym gronie znalazł się także Elon Musk, którego majątek powiększył się jak dotąd w 2020 r. o kolejne 47 miliardów dolarów.

źródło: Bloomberg

Komentarze