Binance coin – opis kryptowaluty.

NAZWA I LOGO

 

Binance coin

Binance Coin

 

OPIS KRYPTOWALUTY

 

Binance coin jest tokenem stworzonym przez deweloperów jednej z największej giełdy pod względem wolumenu na świecie – Binance. Binance coin jest tokenem w formacie ERC20. Jednak z biegiem czasu stanie się samodzielną kryptowalutą z własnym blockchainem co zdecydowanie pozwoli mu na mocniejszy rozwój i większą niezależność.

Binance coin to token użyteczności (ang. Utility token), który pozwala min. użytkownikom na płacenie niższego fee podczas handlu na giełdzie Binance. Używając Binance coin uzyskujemy następujące zniżki na opłaty związane z handlem:

  • W pierwszym roku 50 %,
  • W drugim roku 25 %,
  • W trzecim roku 12.5 %,
  • W czwartym roku 6.75 %,
  • W piątym roku i dalej brak zniżki,

Po przejściu na swój własny blockchain, Binance coin będzie używany do płatności w ramach powstających ICO na jego blockchainie. Dodatkowo użytkownicy giełdy będą używać go do wyrażania swojej opinii (w formie głosowania) podczas np. notowania nowych kryptowalut na giełdzie Binance.

 

SPECYFIKACJA

 

Maksymalna ilość monet: 200,000,000 BNB (co jakiś czas następuje tzw. wypalanie tokenów, które konsekwentnie obniża maksymalną podaż)

Wydobytych monet: 114,041,290 BNB

Pierwszy blok: lipiec 2017

Liczba bloków: brak danych

Średni czas pomiędzy blokami: 15 sekundu (Ethereum)

Nagroda w bloku: brak danych

Rozmiar Blockchain: brak danych

Ilość masternodów: brak danych

Algorytm: brak algorytmu (token ERC20)

 

DYSTRYBUCJA

Z pierwotnych 200 milionów Binance Coin podczas ICO do sprzedaży przeznaczono 100 milionów sztuk. 80 milionów trafiło do deweloperów i założycieli giełdy, a 20 milionów do doradców. ICO przebiegało w dniach 14 – 27 lipca 2017. Średnia cena jednego tokenu podczas ICO wynosiła 0.11 USD.

Co kwartał właściciele giełdy będą przeznaczać 20 % dochodów z działalności na skup BNB. Następnie skupione tokeny będą niszczone (wypalane). Dlatego też całkowita podaż Binance coin będzie malała z biegiem czasu. Takie działania będą podejmowane, dopóki 50 % wszystkich BNB (100 milionów) nie zostanie wykupionych i spalonych.

 

 CZYM RÓŻNI SIĘ OD BITCOINA?

 

Wykopanych monet 17, 119, 962 BTC 114,041,290 BNB
Czas wykopania bloku 10 minut Brak bloków
Liczba bloków 529,601
Wielkość blockchain 203.26 GB Brak własnego blockchainu
Algorytm SHA256 brak
Prywatność Do używania Bitcoina (i innych walut) wystarczy mieć jedynie klucz publiczny i prywatny, które nie zawierają żadnych danych o użytkowniku takich jak dane personalne czy adres zamieszkania. Teoretycznie więc zapewniona jest anonimowość. W praktyce jednak trzeba się sporo natrudzić gdyż wszystkie transakcje i adresy publiczne są ogólnodostępne w sieci – na czym zresztą polega istota Bitcoina. Prześledzenie historii transakcji nie jest niemożliwe i przy odpowiedniej determinacji można powiązać adres z użytkownikiem np. analizując jego działania w sieci z użyciem adresów Bitcoin (zakupy, wpisy na forach) i adres IP. By zmniejszyć taką szansę należy trzymać środki na większej ilości adresów, transakcji dokonywać z różnych adresów, a w ostateczności skorzystać z serwisów oferujących mieszanie monet – jest to jednak powierzanie Bitcoinów stronie trzeciej. Tak samo jak w przypadku innych kryptowalut, do używania BNB potrzebujemy znać jedynie klucz publicznych innego użytkownika, aby przesyłać tokeny. W blockchain explorer Ethereum możemy zobaczyć wartość transakcji oraz adresy biorące w nich udział. W związku z tym poziom prywatności jest taki jak w Bitcoinie.

 

Być może po przeniesieniu się na własnych blockchain BNB uzyska większy stopień prywatności.

Szybkość Czas potwierdzenia nie jest aż tak długi i wynosi od kilku minut do godziny. Obecnie ilość transakcji jest dość umiarkowana z racji tego większość z nich trafia od razu do bloku. Należy pamiętać, że im większe fee zapłacimy za transakcję tym większa szansa, że trafi ona do najbliższego bloku. Bloki transakcyjne w ETH pojawiają się dużo szybciej niż w BTC, z racji tego przesyłanie tokenów jest zazwyczaj szybsze. Należy jednak pamiętać, że blockchain Ethereum wielokrotnie zapychał się a transakcje były przetwarzane godzinami.
Inne Całość nagrody trafia do górników. Skutkiem tego jest dość kosztowne utrzymanie węzłów.

Bitcoin  oparty jest tylko o mining

Binance coin jest pierwszym przypadkiem utlity tokenu stworzonym przez giełdę. Jego kurs będzie zapewne mocno skorelowany z działalnością i wynikami giełdy. Patrząc jednak na ambicje i pracę właścicieli giełdy Binance, można być optymistą.

ROADMAP

 

W sieci dość trudno znaleźć informacje na temat planu rozwoju tokenu wraz z dokładnymi ramami czasowymi. Deweloperzy zapowiedzieli, że pracują nad stworzeniem blockchainu dla BNB, co sprawi, że stanie się on pełnoprawną kryptowalutą. Nie znamy jednak jakiejkolwiek daty.

1 lipca 2018 roku, platforma Nexo (pożyczki zabezpieczone kryptowalutami) zacznie akceptować Binance coin. W bieżącym roku czekają nas również dwa spalenia tokenów (po jednym w trzecim i czwartym kwartale).

 

PORTFELE

 

Jako token ERC20, Binance coin może być przetrzymywany na portfelach dla Ethereum:

MyEtherWallet:
https://www.myetherwallet.com/

Ledger:
https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s

Trezor:
https://trezor.io/

Meta Mask:
https://metamask.io/ 

 

MINING

 

W Binance coin nie występuje zjawisko miningu. Tokeny zostały rozdystrybuowane poprzez ICO.

 

TWÓRCY ORAZ DEWELOPERZY

 

MEDIA

 

Oficjalna strona

https://www.binance.com/

Twitter

https://twitter.com/binance

Facebook

https://pl-pl.facebook.com/binanceexchange/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCfYw6dhiwGBJQY_-Jcs8ozw

LinkedIn

https://www.linkedin.com/company/binance

 

KOD ŹRÓDŁOWY

 

Kod źródłowy Binance coin nie jest dostępny. Jest to projekt zamknięto źródłowy.

 

BLOCKCHAIN EXPLORER

 

https://etherscan.io/token/BNB

 

GIEŁDY

https://www.binance.com/

https://gate.io/

https://www.bancor.network/

 

WYKRES Z CENĄ

 

https://coinpaprika.com/coin/bnb-binance-coin/#!overview

https://coinmarketcap.com/currencies/binance-coin/

https://www.coingecko.com/pl/wykresy_cen/binancecoin/usd

https://www.worldcoinindex.com/pl/moneta/binancecoin

Komentarze