Cały swój majątek trzyma w kryptowalutach. Kto to taki?

Jest założycielem i szefem jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. Wszystkie swoje środki trzyma pod postacią aktywów cyfrowych.

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny największej globalnej giełdy kryptowalut Binance i jeden z największych kryptowalutowych miliarderów na świecie, nie posiada zbyt wiele poza kryptowalutami.

„Należę do tych, którzy cenią płynność o wiele bardziej niż posiadanie czegoś. Właściwie wolę niczego nie posiadać ”- powiedział Zhao podczas dzisiejszego wywiadu dla Bloomberga.

„W kryptowalutach mam blisko 100% wszystkiego, co posiadam”

Zhao wyznał, że rozmaite kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), stanowią obecnie prawie 100% całej jego wartości netto. Zadeklarował, że nie jest właścicielem żadnych nieruchomości ani też zbyt wielu aktywów fiducjarnych. Zapytany, ile jego wartości netto jest inwestowane w kryptowaluty, Zhao odpowiedział:

„Powiedziałbym, że prawdopodobnie blisko 100%. Nie posiadam żadnych FIAT-ów, fizyczne rzeczy, które posiadam, są prawdopodobnie nieistotne pod względem mojej wartości netto. Więc to jest zmiana koncepcji. Nie używam kryptowalut do kupowania FIAT, nie używam kryptowalut do kupowania domów. Chcę tylko zachować kryptowalutę. I nie planuję w przyszłości zamieniać mojej kryptowaluty na gotówkę”.

Zhao powiedział, że zajęło mu trochę czasu, zanim zwiększył swoje portfolio kryptowalut. W celu zakupu pierwszego bitcoina dyrektor generalny Binance spieszył się ze sprzedażą swojego mieszkania, które odkupił w 2006 roku w Szanghaju. „Sprzedałem swoje mieszkanie, aby kupić Bitcoin, a także rzuciłem pracę” – powiedział. „Możesz wynająć mieszkanie lub zatrzymać się w hotelu – to daje znacznie większą płynność” – dodał Zhao.

Trzecie miejsce na liście najbogatszych, kryptowalutowych milionerów

Prezes Binance twierdził już wcześniej, że nie posiada żadnych walut fiducjarnych. „Posiadam 0 fiat” – oświadczył Zhao na Twitterze w lutym, stwierdzając, że konwertuje krypto na FIAT tylko w przypadku płatności, które można dokonać wyłącznie za pomocą tradycyjnych pieniędzy.

Według danych z chińskiego Instytutu Badawczego Hurun, Zhao jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie w branży. Zajmuje trzecie miejsce w rankingu najbogatszych miliarderów kryptowalut z łącznym majątkiem szacowanym na 8 miliardów dolarów (szacunki aktualne na styczeń 20201 roku)

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze