Zmiana na tronie najbogatszego człowieka świata | 117 mld $ robi wrażenie

Dyrektor generalny Amazona – Jeff Bezos stracił pozycję najbogatszej osoby na świecie. Kto jest nowym najbogatszym człowiekiem globu według Forbesa?

Jeszcze niecałe 4 miesiące w zestawieniach Forbesa mogliśmy przeczytać, że Bernard Arnault posiada fortunę w wysokości 102 miliardów dolarów. Wtedy też sam zainteresowany mówił, że jest „malutki” w porównaniu do chociażby Billa Gatesa.

Bernard-Jean-Etienne-Arnault
Bernard Jean Étienne Arnault, źródło: tutaj

Jednakże w obecnej chwili to właśnie Bernard jest w posiadaniu majątku o wartości o 7 miliardów dolarów większej, niż fortuna Gatesa. Twórca Microsoftu jest aktualnie trzecim, co do wielkości, bogaczem naszego globu. Na drugim miejscu znalazł się Jeff Bezos. Top 3 najbogatszych ludzi świata znów ułożyło się „niepomyślnie” dla Bezosa. Po raz kolejny bowiem stracił on pozycję lidera – wcześniej na korzyść Gatesa, aktualnie – na korzyść Arnaulta. Fortuna Bezosa uszczupliła się ostatnio o blisko 760 mln dolarów, co spowodowało spadek akcji Amazona o 0,8%.

Kim jest Bernard Arnault i na czym zarobił swoją fortunę?

Bernard Jean Étienne Arnault to francuski miliarder, biznesmen i kolekcjoner dzieł sztuki. Jest prezesem i dyrektorem generalnym LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton SE. LVMH to największa na świecie firma oferująca towary luksusowe.

Kendo, firma przemysłu kosmetycznego należąca do Bernarda Arnaulta, nabyła niedawno Kat Von D. LVMH kupił również bardzo duży, bardzo luksusowy klejnot wielkości piłki tenisowej. 1775 karatowy kamień został dostarczony przez Lucara Diamond Corporation. Włodarze z LVMH złożyli ofertę 16,2 miliarda dolarów zakupu giganta Tiffany & Co. Akcjonariusze określą, czy chcą sprzedać spółkę podczas głosowania, które odbędzie się 4 lutego 2020 r.

Lucara_Diamond

W maju 2019 roku LVMH Arnaulta potwierdziła, że testuje wdrożenie nowych rozwiązań w firmie, które opierają się o blockchain.

Bezos nie taki przegrany – podróżuje, inwestuje, chce pomagać

Jeff Bezos, choć aktualnie spadł z tronu najbogatszego człowieka świata nie zwalnia tempa w swojej działalności. Aktualnie obiecuje 1 miliard dolarów, aby pomóc lokalnym firmom w Indiach sprostać wymaganiom, które stawia potrzeba digitalizacji. Swoją aktywnością chce także wspierać małe i średnie firmy. Bezos spodziewa się, że jego inwestycja stworzy ponad milion miejsc pracy dla Hindusów.

Bezos nie traci pasji i chce inwestować w kraju, który wraz z Ukrainą, Kanadą czy USA słynie z talentów programistycznych. Coinspeaker przypomina, że hinduskie korzenie miał sam Steve Jobs, a wiele startupów technologicznych w San Francisco, Nowym Jorku lub Londynie zawsze wydaje się mieć przynajmniej jednego inteligentnego Hindusa, który w teamie developerskim gra przysłowiowe „pierwsze skrzypce”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze