Cash App integruje Lightning Network

1 451

Coraz więcej dostawców płatności dołącza do Lightning Network… Wykorzystanie BTC do płatności staje się coraz bardziej popularne…

Chociaż bitcoin jest dostępny w aplikacji Cash App od końca 2017 r., jednak dopiero teraz operator płatności udostępnił sieć Lightning Network swoim 36 milionom użytkowników.

Wiodąca kryptowaluta jest często krytykowana za to, że nie jest w stanie sprostać technicznym wymaganiom sieci płatniczej o wysokiej przepustowości. Czy rzeczywiście jest tak, że głównym przypadkiem użycia BTC jest store of value?

Czym jest sieć Lightning Network?

Z punktu widzenia płatności sieć Bitcoin pozycjonuje się znacznie poniżej oczekiwań, utrzymując przepustowość pięciu transakcji na sekundę (TPS) i średnią opłatę transakcyjną w wysokości 1,79 USD.

1,79 USD jest stosunkowo niską stawką w porównaniu z maksimami z kwietnia 2021 r., kiedy transakcja kosztowała średnio 62,78 USD. Tak czy inaczej, nijak się to ma to opłacalności procesowania transakcji opiewających na dosłownie kilka centów.

Lightning Network (LN) zdaje się rozwiązywać te problemy. LN zapewnia wysoką skalowalność i niski koszt transakcji dzięki zastosowaniu rozwiązań tak zwanej warstwy drugiej.

Działa to poprzez przeniesienie transakcji z głównego łańcucha do „kanałów płatności” peer-to-peer. Po ustanowieniu kanału, może przez niego przejść nieograniczona liczba transakcji.

Wysokość opłat wynika z kombinacji stawek za routing z tytułu przesyłania informacji o płatnościach między węzłami Lightning i opłat transakcyjnych Bitcoin w celu otwierania i zamykania kanałów. To jednak wciąż znacznie mniej niż koszt bezpośredniej transakcji w sieci głównej.

Całkowita zablokowana wartość USD (TVL) w Lightning Network osiągnęła w listopadzie 2021 roku rekordowy poziom 216 milionów dolarów. Od tego czasu TVL znacznie spadła, osiągając około 140 milionów dolarów.

źródło: link

Do Lightning Network dołącza coraz więcej dostawców płatności

Jako znak rosnącej adopcji Cash App oferuje teraz swoim użytkownikom dostęp do Lightning Network.

Co więcej, ponieważ liczba użytkowników Cash App zwiększyła się od 2016 roku ponad 10-krotnie, może się to pozytywnie odbić na wykorzystaniu BTC do płatności. Niestety, aplikacja Cash App jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

użytkownicy cash app
źródło: link

Argentyńska Belo App ogłosiła, że współpracuje z dostawcami infrastruktury OpenNode, aby zaoferować swoim użytkownikom dostęp do Lightning Network.

Julie Landrum z OpenNode powiedziała, że powyższe porozumienie otwiera możliwość procesowania natychmiastowych transakcji BTC dla milionów w regionie Ameryki Łacińskiej:

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani integracją OpenNode z aplikacją Belo, ponieważ oznacza to, że miliony ludzi w Ameryce Łacińskiej będą miały możliwość natychmiastowego zawierania transakcji w bitcoinach, co zwiększy wymiar wykorzystania kryptowaluty w regionie […].”

Może Cię zainteresować:

Komentarze