Sieci neuronowe między węzłami Lightning Network Bitcoina

4 145

Topografia, która pojawia się w Lightning Network, wydaje się naśladować wiele rzeczy, które znajdujemy w naturze…

Poniższy tekst jest tłumaczeniem opracowania zat. A neural network is developing between Lightning nodes, którego autorem jest Marty Bent.

Powyżej znajduje się wizualizacja aktualnej topografii sieci Lightning Network składającej się z około 16 000 węzłów Lightning z około 140 000 otwartych między nimi kanałów płatności. Nie wiem, czy po prostu daję się oszukać jakiejś magii wizualizacji, ale nie mogę powstrzymać się od myśli, że wszyscy jesteśmy świadkami pojawienia się czegoś doprawdy wielkiego; czegoś, co będzie miało ogromny wpływ na ludzkość, czego jeszcze do końca nie potrafimy pojąć. Jak wskazuje poniżej wieloletni deweloper Bitcoin Core Wladimir van der Laan, topografia, która pojawia się w Lightning Network, wydaje się naśladować wiele rzeczy, które znajdujemy w naturze:

Nie potrafię tego do końca wyartykułować i tak naprawdę nie dysponuję żadnymi, wartymi podkreślenia w tym względzie wskaźnikami, ale wydaje się, że chcielibyśmy, aby w ten właśnie sposób ujawniała się topografia sieci; w sposób oddolny, który naśladuje to, w jaki w naturze funkcjonują złożone systemy o różnych rozmiarach; rzeczy takie jak rzeki, grzybnie, ścieżki neuronowe i kosmos. Podkreślam, nie ma nic konkretnego, na co mógłbym wskazać, aby wyjaśnić to, co moim zdaniem się dzieje tu i teraz. To bardziej intuicyjne uczucie, które sprawia, że ​​wierzę, że jesteśmy na właściwej ścieżce.

Kontynuując ten wątek, mam również wrażenie, że jeżeli chodzi o adopcję i innowacyjność Lightning Network, znajdujemy się nad przepaścią. Oczywiście poczyniono w tym względzie znaczne postępy, a sieć jest poddawana testom obciążeniowym w związku z przyjęciem przez przedsiębiorców w Salwadorze, ale wydaje się, że zbliżamy się do momentu, w którym coraz więcej deweloperów zacznie wprowadzać nowe produkty na rynek które wykorzystują Lightning Network. Mogę się mylić, to po prostu uczucie, które mam, a moje uczucia mogą być nieco nieobiektywne. Zobaczymy.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa i prywatności sieci dla jej użytkowników. Wierzę, że w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat, obszary te również ulegną znacznej poprawie.

źródło: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze