Krypto Tydzień: 8 – 14 listopada 2021

5 063

Bieżący tydzień kończy się prawie idealnie w połowie miesiąca, a to oznacza, że Bitcoin ma sześć tygodni na to, aby osiągnąć historyczne maksimum na poziomie 100 000 dolarów, co przewiduje między innymi ceniony analityk PlanB.

W oczekiwaniu na to wydarzenie warto przypomnieć sobie najważniejsze artykuły z ostatniego tygodnia. Najnowsza odsłona cyklu Krypto Tydzień z pewnością pomoże w nadrobieniu zaległości.

W 45 tygodniu roku (8 – 14 listopada) pisaliśmy między innymi o wycieku danych z aplikacji Robinhood, aktualizacji Taproot i Bitcoinach Tima Cooka. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Niezależnie od tego, czy ktoś na co dzień korzysta z oferty popularnego sklepu z elektroniką, nie powinien bagatelizować takich sytuacji, jak niedawny atak na serwery Media Markt. Coraz popularniejsze żądania wypłaty okupu w kryptowalutach negatywnie wpływają na to, jak wiele osób postrzega rynek kryptowalut.

Na rynku krypto również doszło do ataku, w wyniku którego Robinhood zhakowany | Wyciekły dane 7 milionów użytkowników. Nie wpłynęło to jednak na nastroje klientów, z których już 1,6 miliona osób czeka na portfel aplikacji Robinhood.

Co dalej z kursem BTC?

Bitcoin nie zwalnia, a chociaż nikt nie potrafi zagwarantować, że wspomniane na początku prognozy, których autorem jest PlanB, się potwierdzą, to w mijającym tygodniu miało miejsce nowe ATH BTC i ETH | Rekordowa akumulacja ze strony LTH bitcoina. Hodlerom pozostaje mieć nadzieję, że niedawny rekord na poziomie powyżej 69 000 USD to jeszcze nie koniec. Mogą się one spełnić, ponieważ kurs BTC rośnie wraz z inflacją w USA. Wielu internautów ma nadzieję, że na dokupienie Bitcoinów zdecyduje się popularny miliarder, zwłaszcza że Elon Musk sprzedał akcje Tesli warte 1,1 miliarda dolarów.

Chociaż rynek nie zareagował na wiadomość tak, jak można było oczekiwać, to potwierdziło się, że CEO Apple Tim Cook posiada Bitcoiny. Cook podkreślił jednak, że to jego prywatna inwestycja, która nie ma żadnego wpływu na politykę Apple. W międzyczasie pojawiły się opinie, że ostatni kwartał 2021 r. jednym z najlepszych w historii bitcoina.

Tak naprawdę jedyną złą wiadomością było to, że (przynajmniej na razie) odrzucono wniosek o spot ETF na Bitcoinie. Długo oczekiwana aktualizacja Taproot może jednak sprawić, że żaden ETF nie będzie potrzebny, aby kurs BTC dosłownie wystrzelił. Koniecznie sprawdź artykuły Taproot & Schnorr: Bitcoin już nigdy nie będzie taki sam oraz Taproot aktywowany! To największy kamień milowy od czasu LN i SegWit na Bitcoinie.

Dobrej myśli jest również giełda Kraken: 96 000 USD za BTC do końca roku.

Rynek altcoinów w pigułce

Na początku tygodnia odnotowano kolejne ATH na Ethereum, a niedługo po tym Benjamin Cowen uznał, że ETH to prawdziwa bestia, która zostawi wszystkich w tyle, a hossa na tej kryptowalucie może nie skończyć się w tym roku. Zwolenników ETH może uspokoić deklaracja Solana Labs: Nie mamy zamiaru „zabijać” Ethereum.

Chociaż 72% całkowitej podaży Shiba Inu na 10 portfelach to teoretycznie powód do zmartwień, miłośnicy meme coinów zdają się tym nie przejmować. Warto jednak zapoznać się z artykułem i sprawdzić, do kogo należą wspomniane portfele. W wątku „psich” projektów należy również wspomnieć o informacji, którą podzielił się Elon Musk: DOGE-1 poleci w kosmos w przyszłym roku.

Jeżeli zastanawiasz się, czy posiadane przez ciebie altcoiny mogą jeszcze wzrosnąć w tej hossie, sprawdź Ctrl + PrtSc | Sezon na alty jest tuż za rogiem.

Jedną z najważniejszych wiadomości związaną z altcoinami z ostatnich dni było to, że wystartowała pierwsza aukcja na Polkadot. Sprawdź, jak w przyszłości może to wpłynąć na cenę DOT.

Warto oczywiście pamiętać o regularnym realizowaniu zysków, do czego można wykorzystać TOP 5 stablecoinów | Który najlepszy?

Kącik NFT i metaverse

CEO giełdy Coinbase podzielił się swoją opinią na temat tego, czy rynek NFT wyprzedzi kryptowaluty?

Jeżeli lubisz kosmiczne klimaty lub po prostu szukasz czegoś, co może okazać się prawdziwym przełomem, sprawdź Star Atlas | Kompletny przewodnik po kosmicznym metaversie.

Portfel MyEtherWallet pozwala użytkownikom wybijać bloki Ethereum jako NFT, co przełożyło się na pierwszą kolekcję takich NFT: ETH Blocks.

W poszukiwaniu gemów

Do poszukiwań ciekawych projektów z dużym potencjałem należy się odpowiednio przygotować. Pomoże w tym artykuł opisujący modele mentalne Charliego Mungera a inwestowanie w kryptowaluty, z którym powinni się zapoznać również doświadczeni inwestorzy.

W artykule EverGrowCoin (EGC) | Hit czy shit znajdziesz najciekawsze informacje o projekcie, którego wycena w ciągu miesiąca wzrosła o ponad 888%.

Warto wiedzieć

John Carvalho przedstawił ciekawą teorię związaną z chińskim zakazem kryptowalut i sugeruje, że dla Państwa Środka może się to okazać przysłowiowym strzałem w kolano. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy to prawdziwy powód, dla którego Chiny zakazały kopania bitcoinów?

Popularna w Polsce giełda BitBay to teraz Zonda | Co zmiana marki oznacza dla użytkowników? Jak poinformowano w informacji prasowej, chodzi o coś więcej niż samą zmianę nazwy.

Chętnie używana przez zwolenników kryptowalut oraz osoby ceniące sobie prywatność przeglądarka Brave zapowiedziała partnerstwo z jednym z najgorętszych blockchainów tego roku. Sprawdź, co przyniesie integracja Brave z Solaną. Aplikacja Discord zapowiedziała integrację z drugim najważniejszym blockchainem, co opisywaliśmy w artykule Discord + Ethereum | Po co komu taka integracja? Wielu użytkowników (prawdopodobnie przez brak zrozumienia tematu) narzekało jednak na takie plany, co doprowadziło do chwilowego wstrzymania prac nad integracją. Twitter natomiast powołał nowy zespół, który będzie odpowiadał za Twitter Crypto: blockchain, kryptowaluty, zdecentralizowane aplikacje, NFT.

Jeżeli interesuje cię to, co na temat przyszłości rynku kryptowalut sądzi jedna z najbardziej wpływowych osób, przeczytaj wypowiedź CZ (Binance) o adopcji, regulacji i przyszłości kryptowalut. Konkurencja giełdy Binance nie śpi, co potwierdza to, jak szybko rośnie zainteresowanie giełdą FTX US.

Koniecznie poznaj 10 błędnych przekonań o kryptowalutach, których warto wyzbyć się tu i teraz, aby zwiększyć swoje szanse na podjęcie dobrych decyzji. Warto również zapoznać się z publikacją Sieci neuronowe między węzłami Lightning Network Bitcoina, z której wynika, że ich topografia naśladuje rzeczy występujące w naturze.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Blockchain zrewolucjonizuje działania charytatywne, dowiesz się, w jaki sposób blockchain usprawni przekazywanie darowizn i odmieni sposób, w jaki można pozyskiwać fundusze.

Kryptowaluty na świecie

Nowy Jork chce stać się miejscem przyjaznym kryptowalutom, a jego nowy burmistrz uważa nauczanie o kryptowalutach w szkołach za coś ważnego.

Nie próżnuje również probitcoinowy burmistrz Miami, który zapowiedział, że aż 21 milionów dolarów trafi do mieszkańców Miami.

Najpopularniejszy artykuł 45 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 45 tygodnia okazał się tekst: Nowe ATH ethereum. Kto następny? (4 gorące predykcje), który został wyświetlony prawie 19 000 razy.

Udało ci się trafić na interesującą informację z ostatnich siedmiu dni? A może jest coś, o czym powinniśmy napisać, a tego nie zrobiliśmy?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze