21 milionów dolarów trafi do mieszkańców Miami

1 853

Miami nie zwalnia tempa w kwestii kryptowalut. Po uruchomieniu pierwszego CityCoina i decyzji burmistrza w sprawie odebrania wynagrodzenia w Bitcoinie miasto planuje rozdać pieniądze mieszkańcom.

Kwota, która trafi do mieszkańców, to aż 21 000 000 dolarów.

CityCoin zabójcą podatków

We wrześniu cytowaliśmy wypowiedź burmistrza Miami, zgodnie z którą dopuszcza możliwość, że MiamiCoin przyniesie miastu tyle pieniędzy, że mieszkańcy nie będą musieli więcej płacić podatków.

Te ostatnie co prawda wciąż obowiązują, ale nie minęło nawet pół roku, odkąd powstał MiamiCoin: cyfrowa waluta Miami, a już przyniósł miastu tyle pieniędzy, że w najbliższym czasie do mieszkańców trafi 21 milionów dolarów. Pieniądze będą pochodziły z miejskiego portfela kryptowalut.

Potwierdza to, że w przyszłości podatki w Miami rzeczywiście mają szansę odejść w zapomnienie, szczególnie jeżeli kurs MiamiCoin (MIA) mocno wzrośnie. W chwili pisania artykułu token kosztuje 0,024 USD, co oznacza ponad 600% wzrost od historycznego minimum sprzed trzech miesięcy.

Wypłaty w Bitcoinie dla pracowników rządowych

Burmistrz Miami Francis Suarez uważa, że obecnym priorytetem dla miasta jest to, aby pracownicy rządowi mogli otrzymywać wynagrodzenie w Bitcoinie, co najpierw planuje przetestować na sobie. Już na początku października informowaliśmy, że Burmistrz Miami chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie.

W jaki sposób miasto zebrało kwotę 21 milionów dolarów?

Pieniądze, które miasto planuje rozdać mieszkańcom, pochodzą z prowizji pobieranej od wszystkich wydobywanych tokenów MiamiCoin (MIA). Każdy mieszkaniec Miami może wybijać nowe tokeny i zachować 70% urobku. Pozostała część trafia do miejskiego portfela.

Ile pieniędzy otrzymają mieszkańcy Miami?

21 000 000 dolarów trafi do około 442 tysięcy mieszkańców. Oznacza to, że każdy z nich otrzyma 47 dolarów. Chociaż taka kwota może nie robić wrażenia, to warto zwrócić uwagę na to, że mieszkańcy mogą przez cały czas zarabiać na MIA. W dodatku miasto odda im swoje uzyskane do tej pory profity.

Co sądzisz o nowej inicjatywie burmistrza Miami? Czy chciałbyś, aby CityCoin został wprowadzony w twoim mieście?

Komentarze