Burmistrz Miami chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie

1 376

Burmistrz Miami, który zasłynął z nieukrywanego entuzjazmu wobec Bitcoina oraz wprowadzenia pierwszej miejskiej cyfrowej waluty po raz kolejny zdobył sympatię zwolenników kryptowalut.

Tym razem chodzi o jego publiczną deklarację, zgodnie z którą 100% swojej następnej wypłaty chciałby otrzymać w Bitcoinie.

Pierwszy amerykański polityk, który otrzyma wynagrodzenie w BTC

Wszystko zaczęło się od pytania, które popularny inwestor Anthony Pompliano (@APompliano) zadał dzisiaj internautom na swoim koncie w serwisie Twitter: Nadszedł czas. Kto będzie pierwszym amerykańskim politykiem, który zaakceptuje wynagrodzenie w Bitcoinie?

„It is time. Who is going to be the first American politician to accept their salary in bitcoin?”

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo już niecałe pół godziny później taką deklarację złożył burmistrz Miami Francis Suarez (@FrancisSuarez): Zamierzam odebrać moją następną wypłatę w 100% w Bitcoinie. Problem rozwiązany! @Sarasti czy możesz mi pomóc?

„I’m going to take my next paycheck 100% in bitcoin…problem solved!
@Sarasti can you help?”

Wywołane w odpowiedzi konto @Sarasti należy do Mike’a Sarastiego, który pracuje dla miasta Miami jako dyrektor ds. innowacji i technologii.

Nie jest to jednak nowa idea, bo już w połowie czerwca informowaliśmy o tym, że Salwador rozważa wypłacanie wynagrodzeń za pracę w bitcoin.

Każdy w USA będzie mógł otrzymywać wynagrodzenie w Bitcoinie

Co ciekawe zamiana fiatów wypłacanych w ramach wynagrodzenia na BTC lub inne kryptowaluty wcale nie musi być skomplikowana. Już niedługo ma zostać wprowadzone przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase, dzięki czemu każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych będzie mógł otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach.

Czy Bitcoin zabezpiecza przed inflacją?

Stale rosnąca inflacja, która w Polsce oficjalnie wynosi już 7,9% to dla wielu osób istotny argument przemawiający za tym, aby poszukać jakiejś alternatywy dla nisko oprocentowanych lokat. Chociaż Bitcoin niejednokrotnie postrzegany jest jako skuteczne zabezpieczenie przed utratą wartości pieniądza, to nie wszyscy podzielają takie stanowisko. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy bitcoin chroni przed inflacją?

Co sądzisz o otrzymywaniu wypłaty w Bitcoinie? Czy chciałbyś korzystać z takiego rozwiązania?

Komentarze