Salwador rozważa wypłacanie wynagrodzeń za pracę w bitcoin

Minister pracy i opieki społecznej Salwadoru, Rolando Castro, powiedział, że rząd debatuje aktualnie nad tym, czy firmy w kraju powinny płacić swoim pracownikom w bitcoin…

Według doniesień lokalnej stacji radiowej 107,7 Fuego GMV, Castro omawiał kwestię pracodawców płacących swoim pracownikom w bitcoin (BTC) z urzędnikami Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Gospodarki. Jego uwagi pojawiły się tydzień po tym, jak Zgromadzenie Ustawodawcze tego kraju zatwierdziło użycie kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego.

Ustawa o integracji monetarnej Salwadoru z 2001 r., która zapewniła ramy prawne do ostatecznego zastąpienia salwadorskiej waluty (colón) dolarem amerykańskim, stanowi, że pensje i opłaty mogą być wypłacane tylko w rodzimej walucie lub dolarach. Ta pierwsze jest jednak obecnie rzadko używana.

Nie jest jasne, czy zatwierdzenie bitcoina jako prawnego środka płatniczego w kraju rozszerzy się na istniejące prawo, czy też je zastąpi. Ustawa prezydenta Nayiba Bukele określa, że „należności podatkowe można płacić w bitcoin”, jednakże „do celów księgowych, jako waluta referencyjna będzie używany USD”.

Od czasu pierwszego ogłoszenia planów wprowadzenia pro-bitcoinowej ustawy na konferencji Bitcoin 2021 w Miami, Bukele zaczął pojawiać się w mediach społecznościowych, aby promować kryptowaluty i ich wydobycie w Salwadorze. W zeszłym tygodniu prezydent zaapelował do państwowej firmy zajmującą się energią geotermalną do udostępnienia niektórych obiektów górnikom sieci.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze