MiamiCoin: cyfrowa waluta Miami

2 564

Miami od wielu miesięcy przewija się w wiadomościach związanych z kryptowalutami. Nic więc dziwnego, że burmistrz miasta zapowiedział niedawno nową cyfrową walutę: MiamiCoin.

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które nieustannie powstają i często przestają istnieć już po kilku dniach, bo ich twórcy nie potrafią znaleźć dla nich żadnego praktycznego zastosowania, MiamiCoin ma być czymś więcej niż cyfrową walutą.

Słoneczne miasto przyjazne kryptowalutom

Na początku czerwca w Miami odbyła się konferencja Bitcoin 2021, której podsumowanie dostępne jest na łamach BitHub:

Konferencję rozpoczął burmistrz Miami Francis Suarez, który nie kryje swojego zainteresowania kryptowalutami, a w szczególności BTC. Dodatkowo jest to miasto, w którym David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC, a jakby tego było mało, już niedługo Archidiecezja Miami przyjmie datki w BTC. Zapowiedź własnej cyfrowej waluty wydaje się więc naturalnym krokiem na drodze do adopcji kryptowalut.

Oficjalna waluta cyfrowa miasta Miami

Co więcej, nie chodzi o projekt tworzony przez społeczność, ale o oficjalną cyfrową walutę zapowiedzianą przez burmistrza. Określił on MiamiCoin jako pierwszy CityCoin. Tym samym oprócz możliwości zarobienia na tradycyjnym handlu, jak w przypadku innych kryptowalut, MiamiCoin ma być również platformą deweloperską dla miast. Zgodnie z dotychczasowymi założeniami, 30% wydobytych MiamiCoin trafi na oficjalny portfel Miami. Pozwoli to sfinansować rozbudowę infrastruktury publicznej, budowę nowych dróg i wielu innych rzeczy.

Gdzie można kupić MiamiCoin (MIA)?

Na razie MiamiCoin będzie dostępny jedynie na giełdzie Okcoin. Osoby zainteresowane zakupem tej waluty powinny uważać na inne projekty, których nazwa nawiązuje do Miami, ale w praktyce nie mają niczego wspólnego z oficjalną walutą cyfrową amerykańskiego miasta. Prawidłowe oznaczenie nowej kryptowaluty to MIA. Wydobycie kryptowaluty MiamiCoin rozpoczęło się 4 sierpnia 2021 r.

W momencie pisania artykułu kryptowaluta MIA jest już dostępna w bazie CoinMarketCap, ale na razie nie ma żadnych informacji na temat ceny.

Komentarze