David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC

11 211

Francuski DJ David Guetta wystawił na sprzedaż swój apartament w Miami wyceniany na 14 milionów dolarów. Dla osób zainteresowanych kryptowalutami najważniejsze jest to, że muzyk chce otrzymać płatność w BTC lub ETH.

Prestiżowa nieruchomość położona jest w słynnym Miami Beach. Penthouse Davida Guetty znajduje się na 37 piętrze budynku położonego w luksusowym kompleksie Setai Residences.

Prawie 50% zysku na sprzedaży nieruchomości

David Guetta swoją nieruchomość kupił zaledwie trzy lata temu, jednak od tego czasu jej wartość zdążyła wzrosnąć o prawie 50% (apartament został zakupiony za „jedyne” 9,5 milionów dolarów). Przymiotnik luksusowy doskonale pasuje do apartamentu wystawionego na sprzedaż przez DJ-a. Wszyscy właściciele apartamentów położonych w kompleksie Setai Residences mogą korzystać z całodobowej obsługi hotelowej. Do tego dochodzą liczne udogodnienia: trzy baseny położone nad oceanem, dostęp do sauny, nowoczesne spa i wiele innych.

Freud Group – pośrednik nieruchomości dla celebrytów

Sprzedaży apartamentu podjęła się firma Freud Group, która ma doświadczenie w pośrednictwie luksusowymi nieruchomościami i często obsługuje celebrytów. Co ciekawe inne ogłoszenia wystawione przez firmę nie zawierają informacji o tym, że można je kupić za kryptowaluty.

Kontynuacja przygody z kryptowalutami

Zapowiedź sprzedaży eleganckiego apartamentu za BTC lub Ethereum to nie pierwszy kontakt muzyka z kryptowalutami. We wrześniu 2020 roku DJ nawiązał współpracę z Sensorium Galaxy. Jest to firma zajmująca się rozwiązaniami związanymi z wirtualną rzeczywistością. Z Sensorim Galaxy powiązany jest token SENSO. Jego wartość w ciągu roku wzrosła z 0,18 USD do aktualnych 0,92 USD (podczas kwietniowych wzrostów SENSO osiągnęło swoje ATH, które wyniosło 2,75 USD).

Znany muzyk zainteresowany kryptowalutami

DJ i producent muzyczny David Guetta urodził się 7 listopada 1967 w Paryżu. W branży muzycznej działa od 1984 roku. Obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych i najpopularniejszych DJ-ów. Muzyk współpracował z wieloma znanymi artystami (Skylar Grey, Zarą Larsson, Rihanną, Sią, Aviciim, Usherem). Jego najpopularniejsze przeboje to między innymi „BED”, „Heartbreak Anthem”, „Floating through space” oraz „Memories”.

Komentarze