Podsumowanie drugiego dnia konferencji Bitcoin 2021 w Miami

W sobotę zakończyła się konferencja Bitcoin 2021 w Miami. Czas na podsumowanie najciekawszych tematów, które przewinęły się drugiego dnia konferencji.

Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem pierwszego dnia konferencji Bitcoin 2021, które dostępne jest na BitHub.

Koniec ze spamem podczas livestreamu

Organizatorzy podjęli decyzję o wyłączeniu czatu, przez co osoby oglądające stream z konferencji nie mogły publikować swoich komentarzy. Zmiana ta była konieczna ze względu na dużą ilość spamu, jaki towarzyszył poprzedniej transmisji.

Prowadzenie drugiego dnia konferencji przypadło Johnowi Vallisowi (podkast Bitcoin Rapid-Fire) i Charliemu Shremowi (współzałożyciel nieistniejącej już giełdy BitInstant).

Inflacja, o której trzeba mówić

Wspólnym tematem wielu prezentacji była inflacja, przez którą społeczeństwo traci pieniądze i czas. Bitcoin jest natomiast szansą na rozwiązanie tego problemu, co potwierdzają poniższe wypowiedzi:

  • Preston Pysh: Bitcoin przywraca wolne i otwarte rynki.
  • Jeff Booth: Technologia powinna dawać ludziom więcej czasu, ale tak nie jest. Wynika to z tego, że w momencie, w którym technologia pozwala obniżyć ceny, banki centralne dążą do ich zwiększenia.
  • Robert Breedlove: Najważniejsza gra świata, jaką są pieniądze, jest skorumpowana. Obecne zasady faworyzują nielicznych i są niekorzystne dla milionów. Bitcoin jest natomiast pierwszym odpornym na takie problemy pieniądzem i prawdopodobnie najważniejszym wynalazkiem w historii ludzkości.
  • Jimmy Song: Obecnie panujący system jest niemoralny. Amerykański dolar jest walutą rezerwową świata, ale każdy dodruk dolarów sprawia, że okradani są wszyscy, którzy posiadają dolary.

Bitcoin a odnawialne źródła energii

Nawiązano również do niedawnego zamieszania na rynku związanego z tym, że bitcoin ma negatywny wpływ na środowisko.

  • Steve Lee: Korzystanie z taniej i ekologicznej energii jest korzystne dla górników, którzy dzięki temu mogą zmaksymalizować swoje zyski. Tym samym górnictwo kryptowalutowe będzie pierwszą branżą, która całkowicie przejdzie na energię odnawialną.
  • Aaron van Wirdum: Krytyka przeciwników bitcoina nie dotyczy energii, ale samej kryptowaluty. Jeżeli jednak ludzie będą chcieli płacić za bitcoina, to projekt przetrwa. Jeżeli nie będą, bitcoin okaże się bezwartościowy. Nie ma więc sensu debatować nad zużyciem energii.

Nagranie z drugiego dnia konferencji Bitcoin 2021

Poniżej znajdziesz nagranie z drugiego dnia konferencji Bitcoin 2021.

Komentarze