Podsumowanie pierwszego dnia konferencji Bitcoin 2021 w Miami

W dniach 4 – 5 czerwca w Miami odbywa się konferencja Bitcoin 2021. Jest to świetna okazja do tego, aby poznać plany i opinie na temat bitcoina oraz kryptowalut wielu znanych osób, m.in.: Ron Paul (były Członek Izby Reprezentantów USA), Michael Saylor (CEO MicroStrategy) i Nick Szabo (ceniony przez społeczność specjalista od kryptografii).

Nagranie z pierwszego dnia konferencji Bitcoin 2021 dostępne jest na kanale Bitcoin Magazine w serwisie YouTube. Ponieważ nie każdy znajdzie dziewięć godzin na zapoznanie się z tym materiałem, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najciekawszych wypowiedzi.

Przebieg pierwszego dnia konferencji (4 czerwca 2021)

Konferencję rozpoczął burmistrz Miami Francis Suarez. Znany ze swojego probitkojnowego podejścia polityk stwierdził, że „dni waluty powiązanej z bankiem centralnym dobiegają końca.” Po nim wystąpił były kandydat na prezydenta Ron Paul. Wspomniał między innymi o tym, że dodruk pieniędzy nie przekłada się na tworzenie bogactwa, a jeżeli komuś nie podoba się amerykański dolar, to powinien mieć prawo wybrania czegokolwiek jako pieniądza.

Kolejnym gościem przemawiającym podczas konferencji był Nick Szabo. Jego prezentacja zatytułowana „Historia pieniędzy” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podobnie było z rozmową pomiędzy Michaelem Saylorem a Maxem Keiserem. Panowie rozmawiali o tym, jak bardzo tradycyjne inwestycje straciły na atrakcyjności oraz że bitcoin jest jedyną rzeczą, którą można mieć na własność.

Następnie wystąpił przedsiębiorca Jack Dorsey. Ku zadowoleniu społeczności ogłosił, że inne waluty nie są dla niego istotne. Swoje probitkojnowe nastawienie podkreślił słowami: nie potrzebujemy już banków, nie potrzebujemy instytucji finansowych, które mamy dzisiaj. Potwierdził również plany Square związane ze stworzeniem nowego portfela sprzętowego.

Pierwszy dzień konferencji Bitcoin 2021 zakończył się w dość nietypowy sposób. Organizatorzy przygotowali nagranie wypowiedzi przebywającego w więzieniu Rossa Ulbrichta (twórcy strony Silk Road). Jego słowa na temat tego, że bitcoin jest ucieleśnieniem wolności, były niezwykle emocjonalne. W tym miejscu warto przypomnieć o rozprawie autorstwa twórcy Silk Road na temat zdecentralizowanych social mediów, która została opublikowana w serwisie Medium. BitHub jako pierwszy serwis w Polsce zamieścił tłumaczenie artykułu przygotowane przez Macieja Kosiora. Bez względu na swoją opinię na temat działalności Rossa Ulbrichta, warto zapoznać się z jego tekstem: Ross Ulbricht: Decentralize Social Media.

Nagranie z pierwszego dnia konferencji Bitcoin 2021

Jeżeli jednak chcesz obejrzeć cały stream z konferencji, poniżej zamieszczamy nagranie.

Nagranie z pierwszego dnia konferencji Bitcoin 2021.
Komentarze