Czy Square wypuści portfel sprzętowy?

Przedsiębiorca Jack Dorsey (CEO firmy Square, a także współtwórca Twittera) ogłosił wstępne plany stworzenia nowego portfela sprzętowego do przechowywania bitcoinów.

Tym, co wyróżniałoby sprzęt od Square, byłaby prosta obsługa oraz nowatorskie podejście do bezpieczeństwa. Dzięki temu mogłoby wzrosnąć zainteresowanie tego typu portfelami, co mogłoby uchronić wielu inwestorów przed utratą środków. Jednocześnie należy zauważyć, że przedsiębiorca podkreśla jeśli to zrobimy, więc może się okazać, że projekt nie doczeka się realizacji.

Oficjalna informacja na temat nowego portfela

O wstępnych planach związanych z projektem Jack Dorsey poinformował internautów na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Jeżeli firma rzeczywiście rozpocznie prace nad portfelem sprzętowym, zarówno rozwój oprogramowania, jak i samego sprzętu będą przebiegały we współpracy ze społecznością. Oprócz tego zamieścił kilka założeń związanych z projektem:

  • bitcoin jest dla każdego, więc należy stworzyć prosty w użytkowaniu produkt,
  • środki przechowywane na giełdach nigdy nie będą do końca bezpieczne,
  • większość użytkowników korzysta z internetu na urządzeniach mobilnych,
  • obecnie stosowane mechanizmy bezpieczeństwa utrudniają masową adopcję.

Oryginalną wiadomość zawierającą rozważania CEO Square na temat możliwości stworzenia portfela i tego, jak należy do tego podejść, znajdziesz tutaj: LINK.

Czy portfel sprzętowy Square ma szansę odnieść sukces?

Od wielu lat na rynku portfeli sprzętowych liczą się tak naprawdę tylko dwie firmy: SatoshiLabs (Trezor) i Ledger. Oferowany przez nie sprzęt uważany jest za bezpieczny, ale jednocześnie wciąż dla wielu osób korzystanie z portfela sprzętowego jest niewygodne. Korzystają z nich przede wszystkim te osoby, które swoje kryptowaluty chcą trzymać długoterminowo.

Niezależnie od tego, czy powstanie portfel od Square, każdy użytkownik kryptowalut powinien pamiętać, aby nie trzymać środków na giełdach.

Nawet najlepsza i największa giełda może paść ofiarą ataku, co zazwyczaj prowadzi do utraty środków. Portfele sprzętowe typu Trezor i Ledger dają natomiast pewność, że środki są bezpieczne (o ile nie udostępni się nikomu słów kluczowych lub nie zainstaluje oprogramowania pochodzącego z nieoficjalnych źródeł).

Jeżeli jeszcze nie jesteście posiadaczami portfela sprzętowego i nadal trzymacie swoje środki na giełdzie, to jest to najwyższy czas, aby zabezpieczyć wasze aktywa. Portfele sprzętowe od najbardziej renomowanych firm możecie nabyć poprzez sklep FlyingAtom, który oferuje bogatą gamę różnych portfeli. FlyingAtom jest oficjalnym dystrybutorem portfeli sprzętowych Trezor i Ledger w Polsce.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze