Archidiecezja Miami przyjmie datki w BTC

Coraz większe zainteresowanie bitcoinem widać nie tylko po bankach, wielkich korporacjach i zwykłych użytkownikach. Archidiecezja Miami ogłosiła, że zacznie przyjmować datki w BTC.

Co ciekawe wpływ na tę decyzję miało uznanie BTC za oficjalną walutę w Salwadorze, co pozwoliło jednemu z rezydentów poznać zalety Lightning Network oraz kodów QR. Następnie podzielił się zdobytymi informacjami podczas spotkania archidiecezji.

Kiedy kościoły zaczną akceptować bitcoiny?

Biorąc pod uwagę kreatywność niektórych księży, trudno zrozumieć, dlaczego do tej pory nie chcieli sięgnąć po kryptowaluty należące do wiernych. W końcu już kilka lat temu pojawiły się datkomaty pozwalające „dawać na tacę” przy użyciu karty płatniczej. W przypadku kryptowalut początkowo przeszkodą mogły być wysokie opłaty za ich przesyłanie, ale dzięki Lightning Network nie trzeba się tym przejmować. Dodatkowo transakcje LN są o wiele szybsze.

Jak poinformował biskup diecezjalny Archidiecezji Miami Thomas Wenski, jeden z naszych księży rezydentów wrócił z Salwadoru i wyjaśnił użycie Bitcoin, sieci Lightning oraz kodów QR:

„One of our resident priests returned from El Salvador and explained the use of Bitcoin and the Lightning network using QR codes”.

Chociaż archidiecezja nie ukrywa, że podobnie jak wiele firm na całym świecie ucierpiała z powodu pandemii, co zresztą było tematem przewodnim spotkania zorganizowanego w celu podsumowania rocznych przychodów, to decyzję o akceptowaniu datków dokonywanych w BTC arcybiskup tłumaczy przede wszystkim… bezpieczeństwem parafian. Zdecydowaliśmy, że dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych parafian i dobra kościołów, akceptowane będą datki wpłacane w bitcoinach:

„We decided that for our of parishioners’ health and safety, and for the sake of our churches that we will now be accepting donations in the form of Bitcoin”.

Czy bitcoin stanie ratunkiem dla osób, które utraciły wiarę?

To jednak nie wszystko, bo Thomas Wenski wierzy również, że dla wiernych (których w Miami jest ponad 4 000 000) możliwość płacenia datków w BTC stanie się sposobem na ożywienie wiary:

„We hope this becomes a way to reinvigorate our community of faith”.

Co sądzicie o dawaniu bitcoinów na tacę?

Komentarze