Czy rynek NFT wyprzedzi kryptowaluty?

3 518

Według CEO giełdy Coinbase można być spokojnym o przyszłość rynku NFT.

Brian Armstrong uważa, że może on nie tylko dorównać rynkowi kryptowalut, ale nawet w pewnym momencie go wyprzedzić.

Platforma NFT od Coinbase

Coraz więcej firm chce wykorzystać rosnące zainteresowanie NFT, a swoje platformy do handlowania cyfrową sztuką zapowiedział już nawet jeden z najpopularniejszych domów aukcyjnych (Sotheby’s uruchomi własny rynek NFT).

W połowie roku uruchomiono Binance NFT Marketplace, a niedawno na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna giełda FTX. Nic więc dziwnego, że również Coinbase uruchomi własną platformę NFT, o czym informowaliśmy już w ubiegłym miesiącu. Tym, co ma wyróżniać nową giełdę od usług konkurencji, będzie przede wszystkim uproszczenie handlu. Dla użytkowników, którzy będą chcieli kupić cyfrową sztukę, cały proces ma być równie intuicyjny, jak korzystanie z mediów społecznościowych. Dodatkowo będzie można łatwo śledzić profile innych osób, aby sprawdzić ich ostatnie transakcje.

Ogromne zainteresowanie platformą zapowiedzianą przez Coinbase pokazuje, że coraz więcej osób chce handlować cyfrową sztuką. Wystarczyło zaledwie kilka tygodni, aby na listę oczekujących na jej start zapisało się ponad milion osób. Według aktualnych informacji na uruchomienie platformy NFT od Coinbase czeka już ponad 2,5 miliona użytkowników.

Czy rynek NFT będzie kluczowym elementem dla Coinbase?

W tym tygodniu opublikowano wyniki finansowe giełdy Coinbase za trzeci kwartał 2021 r. Giełda chwali się, że jej przychody przekroczyły ponad 1,2 miliarda dolarów. Zdecydowana większość tych pieniędzy pochodzi z opłat transakcyjnych, które użytkownicy ponoszą przy kupowaniu i sprzedawaniu kryptowalut.

Zdaniem Briana Armstronga zbliżająca się premiera rynku NFT powiązanego z zarządzaną przez niego giełdą może być czyś naprawdę kluczowym dla jej przyszłości: jesteśmy bardzo podekscytowani NFT, to będzie istotny obszar dla rynku krypto w przyszłości i właściwie już jest.

„We are very excited about NFTs, this is going to be a very large area for crypto in the future, and it already is today”.

CEO Coinbase zasugerował nawet, że za jakiś czas rynek NFT może być większy od rynku kryptowalut:

„(…) could be as big or bigger”.

Co sądzisz o takim nastawieniu wobec NFT? Czy rzeczywiście w przyszłości ma szansę wyprzedzić cały rynek kryptowalut?

Komentarze