Sotheby’s uruchomi własny rynek NFT

1 082

Sotheby’s, który jest jednym z „największych, najbardziej zaufanych i dynamicznych rynków sztuki na świecie”, ogłosił uruchomienie własnego rynku NFT o nazwie „Sotheby’s Metaverse”.

Dom aukcyjny Sotheby’s, założony 11 marca 1744 w Londynie, wkracza w świat cyfrowych kolekcji, oferując Sotheby’s Metaverse, „wciągające miejsce dla kolekcjonerów sztuki cyfrowej, oferujące wyselekcjonowany wybór NFT”.

Platforma Sotheby’s będzie wystawiać na aukcje NFT i oprócz Ethereum, Bitcoin i USDC będzie akceptować walutę fiducjarną. Dom aukcyjny będzie listował NFT stworzone na Ethereum, a także blockchainach kompatybilnych z Ethereum Virtual Machine, otwierając tym samym drzwi dla takich blockchainów Polygon czy Binance Smart Chain.

Sotheby’s Metaverse został uruchomiony 14 października, a pierwsza kolekcja NFT, która trafi do sprzedaży na nowej platformie już jutro, nosi nazwę „Natively Digital 1.2: The Collectors” (w skrócie „ND1.2”). ND1.2 „rzuca światło na ludzi, którzy promowali artystów cyfrowych i wnieśli wkład w przestrzeń sztuki cyfrowej” i składa się z „53 partii znaczącej kulturowo sztuki ze zbiorów 19 kolekcjonerów”.

​​Sotheby’s Metaverse jest zasilany przez Mojito, studio NFT i firmę zajmującą się platformą technologiczną, która projektuje, zasila i obsługuje rynki tokenów niewymienialnych dla wiodących marek w branży.

Michael Bouhanna, współkierownik sprzedaży cyfrowej sztuki Sotheby, powiedział:

„Dzięki Sotheby’s Metaverse stworzymy nowy ekosystem branżowy, który służy jako miejsce docelowe najbardziej wyrafinowanych sprzedaży i aukcji dzieł sztuki cyfrowej, pozycjonując Sotheby’s w centrum niektórych z najważniejszych działań w branży NFT”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze