Binance NFT Marketplace

Już jutro (24 czerwca) zostanie uruchomiony serwis Binance NFT. Z okazji startu strony kolekcjonerzy niewymienialnych tokenów będą mogli skorzystać z okazji do nabycia ekskluzywnych dzieł.

Chociaż rynek NFT budzi wiele kontrowersji (trudno uwierzyć, że są inwestorzy skłonni kupować zdjęcia i inne cyfrowe przedmioty za kwoty sięgające milionów dolarów), nowa platforma stworzona przez popularną giełdę ma szansę stać się najlepszym i najpopularniejszym miejscem do handlowania cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

Pierwsza aukcja premium: Genesis

Ciekawie zapowiada się przede wszystkim zdigitalizowane i przerobione na NFT dzieło sztuki „Divine Comedy: rebeget„, którego autorem jest słynny Salvador Dali. Dodatkowo w ramach kolekcji Genesis odbędzie się licytacja NFT stworzonych w hołdzie Andy’emu Warholowi. Są to trzy autoportrety pop-artowego artysty.

Rynek NFT dopiero się rozwija, ale już teraz można podać wiele przykładów transakcji, gdzie za zwykłą grafikę zapłacono niewyobrażalne kwoty. Przykład? Zdjęcie związane z dogecoinem sprzedano za 4 miliony dolarów. Zobacz również najdroższe NFT w historii – RANKING, gdzie znajdziesz więcej takich przykładów.

Biorąc pod uwagę powyższe ceny, zwycięzcy licytacji NFT nawiązujących do twórczości Warhola oraz Dalego będą musieli dysponować naprawdę grubymi portfelami.

100 Creators na Binance

Premiera nowej platformy będzie również szansą dla 100 twórców z całego świata, których tokeny zostaną wystawione w pierwszym tygodniu funkcjonowania serwisu. Nie zabraknie polskiego akcentu, jakim będzie NFT Krzysztofa Gonciarza na Binance.

NFT dla każdego?

Zespół Binance zapewnia, że w nowym serwisie każdy znajdzie coś dla siebie, „bez względu na to, czy jest kolekcjonerem, twórcą, czy dopiero zaczyna przygodę z NFT”:

„Whether you’re an avid collector, creator, or new to NFTs, there’s something for everyone.”

W celu skorzystania z platformy NFT (nft.binance.com/pl) wystarczy zalogować się na konto z giełdy Binance.

Świetnym sposobem na zdobycie wiedzy związanej z tym rynkiem jest lektura: Jak zrobić NFT? Jak je sprzedawać? Jak kupować? – praktyczny poradnik, który dostępny jest na łamach BitHub. Dzięki niemu możesz uniknąć błędnych decyzji związanych z kolekcjonowaniem cyfrowych dzieł sztuki.

Komentarze