NFT Krzysztofa Gonciarza na Binance

Już 24 czerwca ma wystartować nowa platforma NFT od Binance. W związku z tym popularna giełda kryptowalut nawiązała współpracę z artystami z całego świata.

Pierwszym polskim twórcą, który może się pochwalić współpracą z giełdą, jest Krzysztof Gonciarz. Popularny YouTuber jako jedyny artystka z polski udostępni swój token NFT na nowej platformie.

NFT Fantazmaty autorstwa Krzysztofa Gonciarza

Praca, którą stworzył Krzysztof Gonciarz, nosi tytuł Fantazmaty. NFT nawiązuje do relacji, jaka powstaje pomiędzy twórcą internetowym a odbiorcami jego dzieł.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena wywoławcza tokenów udostępnionych z okazji startu nowej platformy. Biorąc jednak pod uwagę ceny niektórych tokenów, można podejrzewać, że NFT zostaną sprzedane za setki tysięcy dolarów. Jeden z przykładów opisywaliśmy dwa dni temu: Zdjęcie związane z dogecoinem sprzedano za 4 miliony dolarów.

Planowany start platformy NFT od Binance

Platforma będzie dostępna pod adresem nft.binance.com/pl. Serwis ma wystartować 24 czerwca 2021 roku. Pierwszą zaplanowaną kampanią tokenów NFT będzie 100 Creators. Oprócz polskiego twórcy, który zasłynął kanałem na YouTube, swoje prace zaprezentuje 99 innych artystów. Wśród nich znajdą się między innymi: Artcrypted, Bianca Beers, Cigar NFT, Eddie Betts, FMT Jetlag, Leonardo Frigo, Luke Ross, Martin Zucchini, Misha Most, Osinachi, Paulo Del Valle, Pokras Lampas, Russell Simmons.

W aukcji tokenów NFT z serii „100 Creators” będzie mógł wziąć udział każdy użytkownik giełdy Binance. Nowa platforma będzie korzystała z tych samych kont, co giełda.

YouTuber Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz zasłynął jako twórca popularnego kanału w serwisie YouTube „Zapytaj Beczkę”. Z czasem jednak zaczął nagrywać poważniejsze materiały i współtworzył firmę Tofu Media. Jest również twórcą festiwalu youtube’owo-artystycznego GonKon. W 2019 roku w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbyła się wystawa jego prac pt. „Tokio 24”. Oficjalny kanał Krzysztofa Gonciarza w serwisie YouTube ma już ponad milion subskrybentów, a łączna ilość wyświetleń kanałów KrzysztofGonciarz i TheBeeczka wynosi 480 178 074.

Zobacz również nasz poradnik: NFT | Brak wiedzy na ten temat może Cię drogo kosztować.

Co sądzicie o takiej formie sztuki? Czekacie na start nowej platformy od Binance?

Komentarze