Zdjęcie związane z dogecoinem sprzedano za 4 miliony dolarów

Aż cztery miliony dolarów zapłacono za NFT ze zdjęciem psa „od którego wszystko się zaczęło”. Chodzi o czworonoga rasy Shiba Inu o imieniu Kabosu. To właśnie jego zdjęcie zostało wykorzystane jako logo stworzonej dla żartu kryptowaluty DOGE.

Zdjęcie psa zostało wykonane przez jego właścicielkę Atsuko Sato w lutym 2010 roku. Twórcą tokenu NFT jest internauta @kabosumama.

Sprzedaż NFT ze zdjęciem psa-logo dogecoina

Aukcja tokenu NFT ze zdjęciem psa Shiba Inu zaczęła się pod koniec maja. Pierwszą ofertę o wartości 6,5 ETH złożono 8 czerwca. Rozpoczęło to zawziętą licytację, która została zakończona 11 czerwca. Zwycięzca zobowiązał się zapłacić 1 696,9 ETH za NFT. Po dzisiejszym kursie daje to kwotę przekraczającą 4 miliony dolarów (a dokładniej 4 145 509 USD).

Nie jest to pierwszy NFT związany z dogecoinem, który wzbudził zainteresowanie internautów. W kwietniu informowaliśmy o inwestorze, który chce zapłacić 7777 USD za tweeta Elona Muska o Dogecoin.

Tweety Elona Muska na temat DOGE

Chociaż nawet twórca kryptowaluty dogecoin nie uważa, aby jego dzieło miało prawdziwą wartość (sam przyznał, że już kilka lat temu sprzedał swoje DOGE i kupił używaną Hondę Civic), to od dłuższego czasu miliarder Elon Musk regularnie tweetuje na jej temat. Wpływa to mocno na kurs kryptowaluty i przyczyniło się do jej ogromnego wzrostu w maju tego roku. O ile jeszcze na początku 2021 r. DOGE kosztował 0,005 USD, to niecałe pół roku wystarczyło, aby dogecoin osiągnął swoje ATH na poziomie 0,73 USD. Od tego czasu kurs spada i aktualnie wynosi 0,31 USD.

Najważniejsze informacje na temat kryptowaluty dogecoin

Inwestowanie w coś tylko dlatego, że tweetuje o tym znana osoba może prowadzić do dużych strat. Zawsze należy dokładnie sprawdzać projekt, w który chce się włożyć pieniądze. Jeżeli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w dogecoiny, zacznij od zapoznania się z artykułem Dogecoin opis kryptowaluty, gdzie znajdziesz jego specyfikacje, opis dystrybucji, różnice pomiędzy DOGE a BTC i wiele innych informacji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze