7777 USD za tweeta Elona Muska o Dogecoin

5 726

Inwestor NFT chce zapłacić 7777 USD za stokenizowaną replikę tweeta Elona Muska o Dogecoin. Jest to możliwe dzięki nowej usłudze o nazwie Valuables.

Założyciel Tesli, Elon Musk, publikuje na Twitterze rozmaite, często dziwaczne treści o kryptowalutach na Twitterze. Swego czasu, na przykład, wykorzystał platformę, by zadrwić z publicznych środków ostrożności związanych z pandemią czy nieumyślnie (?) doprowadzić do obniżenia wartości akcji własnej firmy.

Od czasu do czasu pisze też na Twitterze o niszowej kryptowalucie Dogecoin, opartej na popularnym memie „doge”. Nie da się ukryć, że jego tweety wpłynęły nieraz znacząco na cenę cyfrowej monety.

W zeszłym miesiącu napisał: „Jedno słowo: Doge”.

7777 USD za tweet Elona Muska

Teraz ktoś zaproponował, że zapłaci 7777 dolarów za tokenizowaną replikę tweeta za pośrednictwem usługi o nazwie Valuables.

Usługa pozwala użytkownikom złożyć ofertę pieniężną na tweet. Ten, który tweetował, może ją zaakceptować. Tym sposobem kupujący może następnie stać się „posiadaczem” tweeta w postaci tokena NFT (non fungible token).

Wymienne aktywa kryptowalutowe mają względnie podobną wartość bez względu na to, gdzie się nimi obraca. NFT są jednak jednym ze swoistych artefaktów w łańcuchu bloków. Są często używane jako mechanizmy do obsługi „cyfrowej sztuki” czy tokenizowania innych przedmiotów kolekcjonerskich. Valuables porównuje je do „autografu na karcie baseballowej”.

Oferta na tym konkretnym tweecie pochodzi od kolekcjonera NFT Tima Kanga (@illestrater_).

„Zaoferowałem Elonowi 7777 dolarów. Miałem nadzieję, że zwróci on uwagę na prosty przykład tego, co może zrobić inteligentny kontrakt” powiedział Kang. „Przynajmniej publicznie [CEO Twittera Jack Dorsey] i [Elon Musk] nie przyznają, że rozumieją głębsze implikacje kryptowalut… Mam więc nadzieję, że nasi liderzy zagłębią się w blockchain i będą w stanie komunikować się z tym, co jest naszą przyszłością”.

Wciąż nie ma odpowiedzi od Elona Muska – teraz najbogatszego człowieka na świecie – na temat tego, czy jest zainteresowany ofertą.

Może Cię zainteresować:

Komentarze