Akcje Tesli w dół o 10% po twittcie Elona Muska

7 088

Elon Musk zrzucił wczoraj kolejna bombę… Czy akcje Tesli spadły na skutek kontrowersyjnego tweeta?

Na początku był bitcoin…

Pamiętacie? W styczniu tego roku CEO Tesli, Elon Musk, wspomniał o Bitcoinie w tweecie wypełnionym insynuacjami, który natychmiast rozniósł się po całym Twitterze i był szeroko komentowany w branżowych mediach. Musk napisał wtedy, że BTC „nie jest * moim hasłem bezpieczeństwa”. Można domniemywać, co chciał wówczas przez to powiedzieć. W wielu kręgach dominuje jednak retoryka, jakoby tamten tweet Muska był pozorną próbą ożywienia społeczności kryptowalut:

Przypominamy ten tweet przez wzgląd na specyficzny rodzaj „humoru”, który Musk prezentuje nieraz w swoich wypowiedziach. Często zdarza się, że jego opinie nie są jasne na pierwszy rzut oka i dopiero osadzone w pewnym kontekście dają się poprawnie zinterpretować.

Czy tak też stało się wczoraj?

Czy nowy tweet Muska mógł słono kosztować inwestorów Tesli?

Musk nie zwalnia tempa. Wczoraj zaskoczył swoich obserwatorów kolejnym, zdałoby się – kontrowersyjnym tweetem.

Napisał: „W mojej opinii cena akcji Tesli jest zbyt wysoka”:

W chwili, gdy Elon Musk wrzucał swój tweet, rynek działał w najlepsze. Co ciekawe, w tym samym czasie akcje Tesli spadły o około 10%:

wykres TESLA od TradingView

Rozgoryczeniu i pretensjom inwestorów nie było końca. Pod tweetem Muska niemal natychmiast pojawiła się ściana negatywnych komentarzy. Wielu posiadaczy TSLA uznało oświadczenie Muska za kontrowersyjne i połączyło spadek akcji z tweetem.

Jeden z komentujących przypomniał historię innego tweeta, który spowodował spadek akcji samego Twittera. Szczegóły sprawy sięgają 2015 roku – możecie zapoznać się z nimi tutaj.

źródło: BBC

„Cena bitcoin jest zbyt niska”

Operator konta @Bitcoin na Twitterze, który ma ponad milion obserwujących, postanowił wykorzystać tweet Muska i napisał, że „cena Bitcoin” jest zbyt niska imo. ”

Elon Musk zdał się podejść do tego komentarza z pewną dozą sarkazmu. Dosłownie dziesięć minut później zapytał @Bitcoin, ile kosztowałoby „trochę anime Bitcoin”. Zainicjował tym samym żywą dyskusję, w której udzielili się między innymi Samson Mow, Hodlnaut i Melik Manukyan. Szczegóły tej wymiany zdań i opinii znajdziecie, rzecz jasna, pod samym tweetem.

Musk: „Sprzedaję praktycznie wszystko, co posiadam (fizycznie)”

Trzynaście godzin temu Musk tweetował, że pozbywa się praktycznie całego swojego fizycznego majątku. Temat bardzo szybko podchwycił Justin Sun, który zasugerował Muskowi, na co powinien przeznaczyć swoje pieniądze ze sprzedaży:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze