Discord + Ethereum | Po co komu taka integracja?

4 118

CEO Discord, Jason Citron, poinformował o potencjalnym wdrożeniu rozwiązań oferowanych przez sieć Ethereum.

Discord + Ethereum

Discord to bardzo popularna aplikacja do komunikacji, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie danych, czatowanie, rozmowy, wideokonferencje, a także stawianie serwerów dedykowanych, pokojów rozmów itd.

Dyrektor generalny Discorda opublikował zdjęcie przedpremierowej wersji przyszłej aktualizacji, w której użytkownicy mogliby łączyć swoje aplikacje z siecią Ethereum za pośrednictwem MetaMask lub WalletConnect.

discord ethereum 2
źródło: link

Więcej informacji na ten temat potencjalnej integracji nie zostało ujawnione i nie ma wskazówek, jakie nowe funkcjonalności taka integracja miałaby odblokować. Niektórych komentatorów martwią jednak problemy ze skalowalnością, z którymi aktualnie mierzy się Ethereum.

Czy chodzi o play-to-earn?

Discord jest używany głównie przez graczy do komunikowania się podczas rozgrywek w strzelanki, strategie, gry MMORPG i tak dalej. Co więcej, aktualnie prawie każdy nowy projekt kryptowalutowy tworzy własny, dedykowany serwer Discord z szeregiem kanałów, na których publikowane są komunikaty, prowadzone dyskusje, konkursy: generalnie rzecz biorąc zaspokajane potrzeby społeczności skupionych wokół tych projektów.

Prawdopodobnym motywem integracji Ethereum z Discordem może być rosnąca fala popularności play-to-earn. Model ten staje się szczególnie popularną koncepcją w branży kryptowalut i jest całkowicie możliwe, że Discord spróbuje wsiąść do tego pociągu właśnie teraz i wyciągnąć z tego jak największe zyski.

Pojawiają się obawy, że miliony ludzi korzystających z Discorda spowodowałoby dodatkowe obciążenie sieci Ethereum zakładając, że operacje w aplikacji byłyby procesowane za pośrednictwem łańcucha bloków.

ethereum discord
źródło: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze