TOP 5 projektów Play-to-Earn, na które warto zwrócić uwagę

Czy zarabianie może iść w parze z graniem? Jak najbardziej. Świadczy o tym dobitnie powodzenie wielu projektów z sektora Play-to-Earn, których tokeny zaczynają notować coraz wyższe wyceny. Poznajcie 5 projektów z tej przestrzeni, które są aktualnie najbardziej HOT.

Czym są gry typu „Play-to-Earn”?

Model gry „ Play-to-Earn ” ma na celu zapewnienie graczom kontroli i rzeczywistej własności zasobów w grze, umożliwiając im zwiększenie wartości tych zasobów. Uczestnicząc w ekonomii gry, gracze tworzą wartość dla innych graczy oraz deweloperów. W nagrodę za ten udział, gracze otrzymują aktywa: od zasobów w grze (np. narzędzi i broni) po inne aktywa, które mogą być tokenizowane w blockchain i sprzedawane jako NFT.

Dlaczego projekty „ Play-to-Earn ” są tak popularne?

Obfitość gier NFT opartych na DeFi działających w tym modelu zbiegła się (dla wielu z tych platform) z rekordami wolumenów i wycen. Istnieje ku temu kilka dobrych powodów.

Po pierwsze, gry są fajne. I nie jest tajemnicą, że zabawne gry zyskują większą popularność, ponieważ zapewniają przyjemne wrażenia.

Po drugie – i co ważniejsze – podczas grania w te gry, gracze mogą zdobyć wyżej wymienione nagrody – tokeny, które można wymienić na walutę fiducjarną.

To połączenie „miodności” i możliwości zarabiania uplasowało platformy Play-to-Earn oparte na blockchain na czoło nieustannie rozwijającej się branży gier.

Alien Worlds

Token Alien Worlds (TLM) to natywne aktywo jednego z najszybciej rozwijających się metawersów NFT i DeFi, które symulują współpracę i rywalizację między graczami. Gracze rywalizują o Trilium (TLM), aby uzyskać dostęp do opcji dodatkowej rozgrywki i kontrolować konkurencyjne Planety DAO (zdecentralizowane autonomiczne organizacje).

Alien Worlds to darmowa gra blockchain, w której gracze rywalizują ze sobą o zdobycie Trilium (TLM). Użytkownicy kontrolują wykorzystanie tokena TLM na planetach DAO. Alien Worlds to Metaverse DeFi. Gra działa w sieci WAX, z wykorzystaniem Binance Smart Chain (BSC) i Ethereum. Każdy z tych trzech łańcuchów bloków zapewnia Alien Worlds inne funkcjonalności.

Funkcjonalność stakingu działa w Alien Worlds na blockchainie BSC. Misje oferowane są posiadaczom tokenów BEP-20 TLM. WAX to blockchain, który obsługuje warstwę transakcyjną, w której transakcje w ramach podstawowych funkcji gry mogą być dokonywane bez opłat (Federacje, Planety).

W trakcie gry w Alien Worlds, trzeba mieć połączenie z portfelem WAX. Wszyscy nowi gracze otrzymają narzędzie, które pomoże im rozpocząć mining TLM. Co więcej, możesz stakować Trillium na jednej lub większej liczbie planet (jest ich w sumie sześć). Gracze mogą ubiegać się o stanowisko doradcy planetarnego, który będzie rządził Ziemią.

Alien Worlds oferuje również NFT, które są kompatybilne z WAX i BSC.

W Alien Worlds gracze mogą kupować lub kompilować NFT, które mogą okazać się pomocne w opracowaniu i utrzymaniu określonych strategii. NFT Alien Worlds mogą być narzędziami, parcelą czy awatarem. Pomogą ci w misjach miningowych i stakingowych umożliwiając zarobienie większej liczby TLM.

alien worlds

Gracze mogą kupować NFT Alien Worlds i używać ich do wydobywania tokena Alien Worlds (TLM), używania go w bitwach i wykonywania określonych zadań.

Oczywiście, nie istnieje jedna, prosta recepta na to, aby w Alien Worlds zarobić dużo Trillium. Każdy gracz musi zrobić własny research i opracować stosowną strategię. Każdy gracz może kupić lub stworzyć NFT, które najlepiej pasują do preferowanego stylu rozgrywki.

Czym są NFT w Alien Worlds?

NFT mogą być w Alien Worlds narzędziami, parcelami i awatarami. Pamiętaj, że niektóre NFT w grze oferują lepsze opcje, jeśli chodzi o wydobycie. Wszystko zależy od strategii gracza. Z biegiem czasu gracze mogą ulepszać swoje NFT i używać ich do walki w Thunderdome.

Dostęp do funkcji NFT mogą uzyskać również aplikacje innych firm. Obraz NFT jest przechowywany w Międzyplanetarnym Systemie Plików (IPFS – InterPlanetary File System). System IPFS umożliwia wykonanie następujących opcji:

 • Konkursy generowane przez użytkowników oparte o mining
 • Airdropy NFT dla posiadaczy NFT parceli
 • Podłączanie zewnętrznych serwerów gier do systemu nagród i rozgrywki w Alien Worlds (np. Minecraft).

Co to jest TLM?

Trilium (TLM) to natywny token metawersu Alien Worlds. Maksymalna podaż TLM wynosi 10 miliardów tokenów Alien Worlds (TLM), ale jest mało prawdopodobne, że granica ta zostanie osiągnięta, ponieważ Trilium działa w oparciu o spadającą stopę inflacji. Szacuje się, że maksymalnie będzie pięć miliardów tokenów. Zgodnie z algorytmami Alien Worlds o otwartym kodzie źródłowym, wszystko, co powstało w Trilium, trafia najpierw na planetę, a potem do graczy.

Jak korzystać z Trilium (TLM) w Alien Worlds?

Zarządzanie planetami: gracze mogą stakować TLM, aby uczestniczyć w zarządzaniu planetami

Staking: posiadacze mogą zablokować TLM, aby zdobywać nagrody

Waluta w grze: używaj TLM do ulepszania i kupowania przedmiotów, brania udziału w misjach i innych aktywnościach organizowanych na platformie

Nagrody: w zamian za działania prowadzone w Alien Worlds, aktywni gracze mogą otrzymywać zachęty w formie TLM oraz przyczyniać się do rozwoju ekosystemu

Kupowanie NFT: Przedmioty w grze bite są jako NFT i pomagają graczom wydobywać TLM, brać udział w bitwach i innych działaniach w Alien Worlds

Opcje cross-chain: TLM można migrować między BSC, Ethereum i WAX

Tokenomika TLM

Token Alien Worlds (TLM) był notowany na Binance w kwietniu 2021 roku z całkowitą podażą 5 135 726 585 tokenów TLM. Oto alokacja TLM oparta na początkowej podaży tokenów:

tokenomika tlm


W jaki sposób można zdobyć tokeny Alien Worlds?

Token Alien Worlds (TLM) otrzymujesz stakując, wydobywając lub kupując go na Binance lub innych obsługiwanych giełdach kryptowalut.

Do wydobywania Trilium (TLM), gracze mogą używać narzędzi NFT dostępnych w grze. Gracze posiadający NFT parceli, mogą je wypożyczyć i otrzymać w zamian TLM. Mining pozwala graczom uzyskać TLM, a nawet dodatkowe NFT. Przemyślana kombinacja różnych rodzajów NFT może zaowocować pozyskaniem większej liczby tokenów.

Cena TLM

Cena TLM wynosi aktualnie około 0,2 USD. ATH tokena miało miejsce w kwietniu 2021 r. (7,19 USD). Niewykluczone, że jeśli projekt przyciągnie więcej zainteresowania, TLM może być znaczącą, długoterminową inwestycją.

Splinterlands

Splinterlands to cyfrowa gra karciana oparta na blockchainie Hive. Została opracowana w 2018 roku przez @yabapmatt i @aggroed i jest obecnie jednym z najbardziej udanych gamingowych dAppów. W grze budujesz własną talię i eliminujesz przeciwników z wykorzystaniem odpowiedniej strategii. Wykonując codzienne zadania, będziesz stale zdobywać nowe karty i ulepszać swoją talię. Pod koniec każdego sezonu czekają na Ciebie jeszcze większe nagrody. Ponadto, swoją talię możesz ulepszyć kupując boostery lub handlując kartami na wewnętrznym rynku gry. Niektóre karty znalazły nabywców w kwotach oscylujących wokół kilku tysięcy dolarów.

splinterlands

Porady i wskazówki na start

 • Karty złote, promocyjne i alfa dają dodatkowy DEC za wygrane bitwy.
 • Liga, w której jesteś, gdy odbierasz codzienne nagrody, określa liczbę otrzymywanych skrzyń. Nagrody dnia warto odbierać tylko wtedy, gdy znajdujesz się w kolejnej lidze.
 • Przywoływacze (Summoners) wysokiego poziomu mogą przyzywać tylko karty potworów wysokiego poziomu. Nie zapomnij więc o levelowaniu swojego przywoływacza!
 • 23 godziny po zaakceptowaniu dziennego zadania możesz otrzymać nowe codzienne zadanie, o ile ukończyłeś stare.
 • Więcej graczy jest online w weekendy. Co za tym idzie, kupowanych jest wówczas więcej kart. Kupuj w tygodniu i sprzedawaj w weekend. Po zakończeniu sezonu ceny kart z nagrodami spadają, ponieważ każdy chce sprzedawać. Możesz to wykorzystać do robienia zakupów!
 • Splinterlands pobiera 5% prowizji od sprzedaży kart. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz wymieniać karty.
 • W zależności od tego, ile w danym momencie wart jest 1000 DEC, warto zapłacić DEC za boostery i mikstury. Splinterlands utożsamia tysiąc DEC z jednym dolarem. (1000 DEC = 1$). Booster Pack zawsze kosztuje 2 $ (2000 DEC). Są momenty, kiedy możesz dostać 1000 DEC już za 0,5 $ (jeśli płacisz HIVE lub STEEM).

Mobox

MBOX jest natywnym utility tokenem protokołu Mobox, gamingowej platformy yield farmingowej działającej na Binance Smart Chain.

mobox

Mobox łączy cechy platformy yield farmingowej i gamingu z wykorzystaniem NFT, umożliwiając użytkownikom zarabianie podczas grania. Token MBOX służy do przetwarzania transakcji, stakingu i zarządzania w celu określenia alokacji zasobów w ekosystemie Mobox.

Użytkownicy MOBOX używają KLUCZY Do odblokowywania skrzyń z nagrodami i zdobywania losowych NFT MoMo, które można sprzedać. Niektóre MoMo mają rzadkie funkcjonalności i cechy, co czyni je bardziej wartościowymi.

Staking działa w Mobox to w ten sam sposób, w jaki możesz robić to na innych platformach, poprzez blokowanie tokenów w celu uzyskania dodatkowego zysku.

staking mobox

Aby rozwijać interoperacyjność NFT między platformami i grami, MOBOX współpracuje również z uznanymi projektami w ekosystemie. Platforma posiada zintegrowane NFT z innych projektów, które można wykorzystać w grach platformowych MOBOX. Ponadto zespół opracowuje mosty dla NFT, które umożliwią użytkownikom przenoszenie NFT między BSC, ETH i TRON.

Szczegóły odnośnie MBOX:

 • Nazwa tokena: Mobox (MBOX)
 • Całkowita podaż: 1 000 000 000 MBOX
 • Podaż w obiegu: 37 333 406 (3,73% całkowitej podaży)
 • Podaż Launchpool: 3 000 000 MBOX
 • Eksplorator bloków: link

Axie Infinity

Axie Infinity to kolejny, wysoce miodny i popularny projekt, który stanowi peleton reprezentacji modelu Play-to-Earn. To gra opart, która pozwala graczom kolekcjonować, hodować, trenować, walczyć i handlować kolekcjonerskimi, cyfrowymi stworzeniami.

Gracze mogą organizować się w grupy i walczyć swoimi axies, aby budować wirtualne królestwa. Mogą również wymieniać różne narzędzia i przedmioty na nowe NFT. Każdy Axie to NFT o różnych atrybutach.

Nowicjusze zaczynają od zakupu tokenów. Aby dołączyć do gry, potrzebujesz co najmniej trzech sztuk. Ci, którzy są już w grze, są zmotywowani do tworzenia nowych postaci i czerpania zysków z ich sprzedaży.

CryptoBlades

CryptoBlades od Riveted Games, to kolejna gra RPG NFT, którą warto się zainteresować. NFT w grze dzieli się na tokeny postaci – CryptoBlades Characters (CBC) i broni – CryptoBlades Weapon (CBW). Token SKILL służy do dystrybucji nagród w grze, obsługi ruchu transakcyjnego, budowania postaci oraz tworzenia i ulepszania broni.

CryptoBlades wykorzystuje model Play-to-Earn poprzez dystrybucję SKILL w trakcie rozgrywki i nadanie wartości NFT graczy w toku zwiększania ich użyteczności.

NFT można swobodnie handlować na rynku za tokeny SKILL, które następnie można sprzedawać na giełdach lub wymieniać na walutę fiducjarną.

Obecnie gracz ma do dyspozycji następujące opcje:

 • Uczestnictwo w walce poprzez użycie NFT postaci i broni dla SKILL
 • Wybijanie postaci i broni oraz sprzedawanie ich na rynku za SKILL
 • Handel NFT z innymi graczami za tokeny BEP-20
 • Wymiana SKILL na DEX na walutę, którą można handlować na giełdzie.

źródło: link

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze