Axie Infinity | DEX, staking i „kasa z nieba”

Axie Infinity, jeden z najpopularniejszych gamingowych startupów blockchain, łączy świat gier z rynkiem zdecentralizowanych finansów (DeFi), uruchamiając nową, zdecentralizowaną giełdę (DEX)…

Nowy produkt, ogłoszony w czasie nagrania podcastu The Scoop Franka Chaparro, ma na celu ułatwienie tradingu tokenami używanymi w ramach ekosystemu Axie. Axie Infinity, uruchomiona przez Sky Maven, pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i hodować stworzenia zwane „axies”.

Projekt wspierany przez ConsenSys stał się punktem zapalnym rynku kryptowalut na Filipinach, gdzie ludzie, korzystając z dobrodziejstw modelu play-to-earn, dorabiają sobie do pensji.

Chociaż baza użytkowników projektu wzrosła z około 38 000 aktywnych użytkowników w kwietniu do około 1,7 miliona aktywnych użytkowników w sierpniu, w ostatnich tygodniach wymiar zainteresowania projektem znacząco spadł. Tygodniowy wolumen zniżkował ze szczytu na poziomie 220 mln USD do około 130 mln USD.

Po co Axie DEX?

Zdecentralizowana giełda może pomóc w utrzymaniu użytkowników Axie Infinity w grze. Dodatkowo ma zniwelować pewne tarcia, wynikające z transferowania tokenów przez tych z graczy, którzy chcieliby nimi tradować. DEX Axie zostanie zbudowany na Ronin, łańcuchu bocznym Ethereum, stworzonym specjalnie dla Axie Infinity.

„Ludzie chcą zdobywać i używać swoich tokenów z tego samego miejsca bez konieczności ciągłego korzystania z mostupowiedział Jeff Zirlin z Sky Mavis.

Axie Infinity zakończyła niedawno rundę finansowania o wartości 7,6 miliona dolarów, która przyciągnęła uwagę takich inwestorów jak chociażby Mark Cuban.

Cena AXS sięga ATH

Cena Axie Infinity wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu powyżej 118 USD. Od czasu dołka na poziomie 47,92 USD (21 września), cena AXS poszybowała w górę o 145%, ustanawiając nowy rekord na poziomie 118,00 USD. Dobowy wolumen obrotu wzrósł z 421 mln USD do 1,95 mld USD.

cena axie

Staking AXS

Zespół Axie Infinity ogłosił 30 września uruchomienie możliwości blokowania tokenów w celu uzyskania dodatkowego dochodu (staking). Podekscytowało to członków społeczności i dotychczasowych posiadaczy do tego stopnia, że wartość zablokowanych AXS wynosi w tej chwili 9 989 956 AXS.

axie staking
źródło: link

Ostatnie tweety poświadczają, że inne platformy gier w ekosystemie kryptowalut, w tym Yield Guild Games, stakują teraz AXS jako sposób na zwiększenie wartości swoich własnych ekosystemów.

Airdrop AXS dla wczesnych użytkowników

Drugim powodem wzrostu ceny i aktywności AXS był airdrop, który nagrodził użytkowników korzystających z protokołu przed 26 października 2020 r. Pula dropu wynosiła 800 000 AXS. Tokeny trafiły do 10 000 portfeli na podstawie aktywności konta.

Najbardziej aktywni użytkownicy otrzymali dropy warte nawet 500 000 USD:

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x