Przeglądana kategoria

DeFi

W ramach kategorii DeFi znajdziesz newsy i artykuły odnoszące się do popularnego sektora zdecentralizowanych finansów.

Decentralized Finance to połączenie funkcjonalności tradycyjnych usług bankowych ze zdecentralizowanymi technologiami, takimi jak blockchain. Społeczność stara się tworzyć alternatywy dla każdej obecnie dostępnej usługi finansowej. Usługi te obejmują takie pozycje, jak rachunki oszczędnościowe i czekowe, pożyczki, handel aktywami, ubezpieczenia i wiele innych.

Znaczenie DeFi

DeFi nadal odgrywa ważną rolę w ewolucji sektora finansowego z wielu powodów. Po pierwsze, rozszerza funkcjonalność i zasięg pieniędzy. Zdecentralizowane finanse mają ogromny potencjał do wkładu w rozwój światowej gospodarki. W konsekwencji analitycy postrzegają ten sektor jako jeden z najważniejszych z obecnie rozwijających się w przestrzeni kryptowalut.

DeFi to najszybciej rozwijający się sektor w blockchain. Według ostatnich raportów tokeny zdecentralizowanych finansów nieustannie przewyższają swoje kryptowalutowe odpowiedniki. Dodatkowo, jako że sektor właściwie dopiero zaczyna się rozwijać, rynek ma teraz wyjątkową okazję, aby być świadkiem nowej rewolucji.