MetaMask uruchamia Staking kryptowalut

MetaMask uruchamia Staking krypto
6 359

Popularny portfel MetaMask uruchamia staking popularnej kryptowaluty

MetaMask to aktualnie najpopularniejszy portfel w przestrzeni kryptograficznej. Firma, która obsługuje zarówno wtyczkę jak i aplikację mobilną, nie próżnuje i wykorzystuje obecny rynek niedźwiedzi na rozwój oraz nawiązywanie nowych współprac. Dzięki temu możemy teraz poznać nową funkcję portfela. Jest nią MetaMask Staking, stworzony przez ConsenSys, firmę deweloperską pracującą nad technologią blockchain w Nowym Jorku. Użytkownicy popularnego portfela mają już niebawem zyskać dostęp do dostawców płynności na Ethereum, takich jak Lido i Rocket Pool.

Staking na najpopularniejszym wallecie już niebawem

Stakowanie przy pomocy portfela MetaMask odblokuje użytkownikom możliwość tego działania dla kryptowaluty Ether, za sprawą protokołów Lido i Rocket Pool. Działanie to ma między innymi reklamować poprawę bezpieczeństwa i decentralizacji łańcucha bloków Ethereum. Klienci będą mogli porównywać stawki nagród, kontrolę sieci i popularność rożnych dostawców płynności. Usługa wchodzi na rynek wraz z publiczną wersją beta, bezpośrednio za pośrednictwem zdecentralizowanej aplikacji portfela. Ponadto użytkownicy będą mogli rzecz jasna przeglądać salda skonwertowanych tokenów, takich jak stETH (Lido) i rETH (Rocket Pool). Wspomniane tokeny będzie można również zamienić z powrotem na klasycznego Ethera, dzięki opcji Swap w MetaMasku.

Zobacz też: Gigant technologiczny Samsung uruchomi ETF dla Bitcoina. Zainteresowanie krypto rośnie

Kolejni giganci dołączają w świat DeFi

W ostatnim czasie, mimo głębokiej bessy obserwujemy stały rozwój zdecentralizowanych aplikacji, oraz rosnącego zainteresowania nimi ze strony wielkich graczy. Przypomnijmy, że popularna opcja Liquid Stakingu to metoda oddelegowania aktywów na blockchainie, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody przy jednoczesnym zachowaniu możliwości swobodnego transferu i handlu swoimi aktywami. Środki są zdeponowane w inteligentnym kontrakcie, zdobywając premię w oparciu o całkowitą kwotę postawioną przez wszystkich użytkowników. Wynikiem opisywanej dzisiaj decyzji jest według menadżera produktu MetaMask, Abada Miana, zwiększone zapotrzebowanie użytkowników na rozwiązania stakingowe, po „The Merge”, który nastąpił we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy właśnie ekosystem Ethereum przeszedł z konsensusu opartego na górnictwie na nowy, wydajniejszy Proof-of-Stake.

Koniecznie sprawdź także

Komentarze