Gigant technologiczny Samsung uruchomi ETF dla Bitcoina. Zainteresowanie krypto rośnie

Samsung interesuje się kryptowalutami

Samsung utworzy ETF Futures dla BTC w związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami

Samsung to globalny gigant rynku technologicznego, lecz raczej tego tradycyjnego. Firma nieśmiało podejmuje ekspozycję w branży blockchain, lecz trzeba przyznać, że konsekwentnie. Spółka z Korei Południowej zamierza dziś uruchomić nowy produkt dla inwestorów z Hongkongu. Tamtejsi mieszkańcy mogą teraz zyskać ekspozycję na Bitcoin poprzez nowy ETF firmy Samsung. Akcja startuje w dzień publikacji artykułu, a więc 13 stycznia. Przypomnijmy, że ETF to nic innego jak fundusz giełdowy, który śledzi cenę danego aktywa. Podobnie będzie w przypadku wspomnianego produktu.

Azjatycki gigant skorzysta z amerykańskiej giełdy

ETF firmy Samsung będzie śledził cenę spot Bitcoina poprzez inwestowanie w produkty futures notowane na Chicago Mercantile Exchange (CME). Fundusz będzie inwestować przede wszystkim w CME Bitcoin Futures, lecz nie wyklucza się także drobnych inwestycji w CME Micro-Bitcoin Futures. Obecnie Hongkong jest jedynym rynkiem w Azji, na którym można handlować kontraktami ETF na Bitcoiny. Fundusz Samsung Bitcoin Futures ETF dołączy teraz do innego funduszu ETF, Crypto Futures w Hongkongu, który w 2022 roku rozpoczął obrót kwotą 70 milionów dolarów. Pozostałe rynki światowe, które umożliwiają handel najpopularniejszą kryptowalutą za sprawą funduszów giełdowych ETF to między innymi Kanada, Stany Zjednoczone, Australia oraz niektóre państwa europejskie, takie jak np. Szwajcaria.

Zobacz także: Kolejne problemy Huobi! Giełda zrywa stosunki z oddziałem w Korei

Bitcoin zalicza spore wzrosty, i przyciąga zainteresowanie gigantów

Ruch firmy Samsung nastąpił, gdy cena BTC przekroczyła poziom 18 000 USD, co może wskazywać na potencjalny wzrost pozytywnych nastrojów wśród traderów i inwestorów. Inne kryptowaluty oczywiście również poszły w ślady swojego króla, odnotowując ożywienie w szerszym spektrum rynku aktywów cyfrowych. W 2022 r. Samsung Asset Management Hong Kong Limited zarządzał aktywami o wartości 1,4 miliarda dolarów, podczas gdy uznana na całym świecie marka technologiczna nadal aktywnie angażuje się w przestrzeń kryptograficzną. Południowokoreańska firma, wyceniana na ponad 300 miliardów USD, może pochwalić się już między innymi portfelem opartym o blockchain. ETF jest więc definitywnym potwierdzeniem, że globalna marka chce teraz wykorzystać rosnące zainteresowanie kryptowalutami.

Musisz zobaczyć, jak Coinbase wieszczy złą przyszłość dla krypto!

Komentarze