Axie Infinity rośnie w oczach…

7 355

Wraz z gwałtownym wzrostem liczby użytkowników Axie Infinity, cena Small Love Potion (SLP) podwaja się.

Dynamiczny rozwój ekosystemu i paraboliczny rajd ze strony AXS sdoprowadziły do 100% wzrostu ceny SLP. W zeszłym tygodniu token AXS Axie Infinity doświadczył imponującego, parabolicznego rajdu ceny i osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 19,60 dolarów.

Mała Mikstura Miłości

Small Love Potion (SLP) – token w ekosystemie Axie Infinity (AXS), który jest wybijany w trakcie rozgrywki jako nagroda dla użytkowników, również uzyskał trzycyfrowy wzrost. SLP może być używany jako waluta do rozmnażania Axies, które są opartymi na tokenach niewymienialnych stworzeniami, zamieszkującymi świat Axie Infinity.

Dane pokazują, że podczas gdy nowi użytkownicy napływają do cyfrowej gry bitewnej typu „play-to-profit”, cena SLP wzrosła o 102% z 0,127 USD do tygodniowego maksimum na poziomie 0,257 USD.

Nowi użytkownicy zwiększają popyt na hodowlę Axie

Sukces SLP zależy w dużej mierze od ogólnego wzrostu i przyjęcia Axie Infinity, który odnotował znaczny wzrost liczby nowych użytkowników od czasu migracji protokołu do sidechaina Ronin sieci Ethereum na początku maja.

W niedawnym raporcie Delphi Digital podkreślono, że zainteresowanie ekosystemem Axie wzrosło „w tempie wykładniczym od czasu migracji na Ronin”, przy czym największy wzrost zainteresowania zaobserwowano odpowiednio Na Filipinach, w Wenezueli, na Kubie, w Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

axie
źródło: Delphi Digital

Rosnący od dwóch miesięcy wzrost zainteresowania doprowadził do napływu nowej fali sympatykó Axie. Poświadcza to wzrost dziennej liczby aktywnych użytkowników, unikalnych posiadaczy Axie i liczby członków ich Discorda.

axie społeczność
źródło: Delphi Digital

Gdy nowi użytkownicy dołączają do ekosystemu, potrzeba więcej Axie, aby mogli zaangażować się w rozgrywkę. Doprowadziło to do zwiększenia zapotrzebowania na SLP, ponieważ jest ono wymagane w procesie hodowania Axie.

Dochody użytkowników Axie Infinity

Użytkownicy mogą codziennie zarabiać SLP poprzez rozgrywkę lub farming. Szacunki przedstawiają się następująco:

Równie lukratywny może okazać się dla użytkowników proces hodowli Axie. Jeżeli dopisze Ci szczęście, możesz otrzymać „Mystic Axie”, rzadką formę Axie, która ma teraz minimalną wycenę 30 ETH. Warto dodać, podczas gdy działki genesis w uniwersum gry mogą osiągnąć cenę nawet 270 ETH:

W wyniku rozwoju, jaki ekosystem przeszedł od początku maja, dzienna sprzedaż na Axie przekroczyła ostatnio 25 milionów dolarów, przy ponad 50 000 NFT sprzedawanych dziennie.

axie
źródło: tutaj

Aby pomóc umieścić znaczenie wzrostu widocznego w dochodach generowanych z ekosystemu Axie Infinity w jasnym kontekście powiedzmy, w ciągu ostatniego tygodnia protokół wygenerował więcej opłat niż wszystkie inne aplikacje kryptowalutowe razem wzięte:

Tempo, w jakim rozwija się Axie Infinity jest niewątpliwie imponujący. To, czy obecne momentum uda się utrzymać w przyszłości (oraz długoterminowy sukces SLP) zależy od wymiaru przyszłej ekspansji ekosystemu Axie.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze