CZ (Binance) o adopcji, regulacji i przyszłości kryptowalut

3 472

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odniósł się do powyższych kwestii podczas niedawnego wywiadu dla Bloomberga.

Instytucje coraz bardziej zainteresowane kryptowalutami

Zdaniem CZ:

„Większość instytucji lub organizacji powinna na tym etapie przyglądać się kryptowalutom”.

Warto przypomnieć, że zaledwie w zeszłym miesiącu Jamie Dimon, prezes i dyrektor generalny JP Morgan Chase, nazwał bitcoina „bezwartościowym”. Nie zważając na te słowa, wymiar wpływów do aktywów kryptowalutowych pobił w tym roku wszelkie rekordy. Zgodnie z treścią raportu CoinShares z dnia 8 listopada 2021 r. poziom wpływów YTD osiągnął rekordowy poziom 8,9 mld USD.

Oprócz tego CZ stwierdził również, że:

„Kryptowaluty będą przyszłością branży FinTech. I szczerze mówiąc, to będzie przyszłość pieniędzy.”

Instytucje zdają się przygotowywać do nadchodzących zmian. Mastercard ogłosił niedawno szereg partnerstw z firmami z branży, ukierunkowane na uruchomienie kart płatniczych obsługujących kryptowaluty. Coraz więcej zarządzających funduszami przygląda się także funduszom giełdowym, które koncentrują się na aktywach cyfrowych.

Kwestia ETF

Ostatni rajd bitcoina był w dużej mierze napędzany przez pierwsze zatwierdzenie futures ETF na BTC w Stanach Zjednoczonych. CZ skomentował, że „rozwój ETF-ów jest bardzo pozytywnym trendem”.

Warto zauważyć, że w międzyczasie składanych jest coraz więcej wniosków o „klasyczny” ETF na bitcoin (nie działający w oparciu o kontrakty terminowe). Złożyło go chociażby BlockFi. Ponieważ stawka dotyczy ETF-ów zabezpieczonych fizycznie bitcoinem nie ulega wątpliwości, że na drodze do zatwierdzenia ich w takiej postaci pojawić się może jeszcze sporo przeszkód natury regulacyjnej.

Krypto w powijakach

Czy rynek się nasyca? CZ uważa, że ​​jeszcze tak nie jest:

Branża kryptowalut stanowi tylko około 5% w kontekście penetracji na poziomie światowym. Tak więc na miliard ludzi, prawdopodobnie tylko około 400 milionów ludzi ma kryptowaluty. To już duża liczba, aczkolwiek nadal tylko 5% adopcji.”

CZ wyjaśnił, że o satysfakcjonującym poziomie nasycenia będzie można mówić w chwili, gdy przekroczy on granicę 95%.

Rezygnacja czy akceptacja?

Włączenie kryptowalut do finansów głównego nurtu wymagałoby ścisłej koordynacji z organami regulacyjnymi. Współzałożyciel Binance, Yi He, omówił wysiłki na rzecz „lepszej współpracy z organami regulacyjnymi”. Podczas gdy firma robi postępy dzięki niedawnej, głośnej fali rekrutacji CZ powtórzył, że ​​Europa i Stany Zjednoczone to bardzo duże rynki:

„Chcemy więc to wykorzystać i pomóc w rozwoju społeczności we Francji i w całej Europie.”

Tymczasem, jeśli chodzi o przepisy amerykańskie, CZ skomentował:

„Regulatorzy z USA zwracają szczególną uwagę na KYC AML, kwestie prania pieniędzy przez terrorystów itp. …”

Według słów CZ, Binance koncentruje się obecnie na „ścisłej współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie”.

źródło grafiki tytułowej: forbes.com

Może Cię zainteresować:

Komentarze