Bitcoinowy ETF ProShares zadebiutował miliardowym wolumenem

2 707

Bitcoinowy ETF ProShares odnotował w dniu otwarcia wolumen około 1 miliarda dolarów.

Wyjątkowo dobry start

Fundusz giełdowy Bitcoin Strategy (BITO) od ProShares odnotował najwyższy w historii „naturalny” wolumen swojego ETF. Mówimy oczywiście o wyczekiwanym, pierwszym dniu notowań, kiedy to wolumen odnotowany na koniec dnia osiągnął nieco ponad 1 miliard dolarów.

To drugi najlepszy wynik zaraz po funduszu ETF Blackrock US Carbon Transition Readiness, który podczas kwietniowego debiutu zaksięgował 1,16 mld USD.

ETF od ProShares spotkał się z „naturalnym zainteresowaniem”

Oparty na kontraktach terminowych na bitcoiny ETF ProShares został wprowadzony na giełdę nowojorską (NYSE) 19 października z ceną otwarcia 40,88 USD. Według danych TradingView, BITO zamknął dzień na poziomie 41,94 USD z 24 313 milionami jednostek, które zmieniły właściciela, co odpowiada wspomnianemu już wcześniej wolumenowi.

Komentując wyniki z dnia otwarcia BITO, starszy analityk Bloomberga ds. ETF Eric Balchunas napisał na Twitterze, że debiut ETF ProShares był prawdopodobnie największy pod względem „naturalnego” lub „oddolnego zainteresowania”.

Balchunas dodał, że wymiar kwietniowej premiery ETF od Blackrock był „nienaturalny”, ponieważ wolumen został napędzony przez „jednego, wcześniej zaplanowanego gigantycznego inwestora”.

BITO odnotowało wczoraj wpływy o wartości 570 milionów dolarów, co sugeruje, że ETF od ProShares można zaliczyć się do wagi ciężkiej w branży pod względem przepływów netto:

Może Cię zainteresować:

Komentarze