PILNE: 19 października startuje bitcoinowy ETF od ProShares

4 189

ProShares uruchomi jutro pierwszy, długo oczekiwany ETF futures na bitcoiny.

Powyższe doniesienia potwierdził The New York Times. ETF będzie notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

ETF… futures?

Uruchomienie funduszu ETF, który będzie dotyczył kontraktów terminowych na bitcoiny, ale nie samego BTC, stało się faktem po 75-dniowym przeglądzie przeprowadzonym przez SEC pod przewodnictwem Gary’ego Genslera.

Przewodniczący SEC wyraził niedawno zainteresowanie przeglądem wniosków o uruchomienie bitcoinowego funduszu ETF powiązanego z kontraktami terminowymi na mocy ustawy o spółkach inwestycyjnych z 1940 r. Nie wziął jednak pod uwagę produktów spot zgłoszonych na podstawie ustawy o papierach wartościowych z 1933 r.

Bitcoin futures ETF różnią się od Bitcoin ETF tym, że są oparte na kontraktach futures i są składane zgodnie z zasadami funduszy wzajemnych.

Plotki o tym, że ETF może zostać zatwierdzony, krążyły w mediach już w ubiegłym tygodniu. Teraz jednak rewelacje zostały potwierdzone.

Co na to bitcoin?

W oczekiwaniu na uruchomienie ETF, cena bitcoina poszybowała w górę i osiągnęła w piątek najwyższy półroczny poziom 62 944 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji cena BTC utrzymuje się na poziomie 61 311 USD za monetę.

Jim Cramer z CNBC stwierdził, że w tym tygodniu aprobatę SEC uzyskają cztery wnioski w sprawie bitcoinowych ETF oparte o kontrakty terminowe. Cramer przyznał, że ​​jeśli przynajmniej jeden z nich zostanie uruchomiony, cena bitcoina osiągnie prawdopodobnie co najmniej krótkoterminowy szczyt.

Ekonomista Holger Zschaepitz napisał na Twitterze, że SEC nie ogłosi zatwierdzenia ETF. Jako, że przed upływem terminu na zatwierdzenie produktu organ regulacyjny nie wystosował żadnych zastrzeżeń, ProShares i NYSE przygotowują się do wtorkowej premiery:

Może Cię zainteresować:

Komentarze