Krypto Tydzień: 1 – 7 listopada 2021

6 866

Niedzielny wieczór warto wykorzystać nie tylko do zaplanowania zbliżającego się tygodnia, ale również do podsumowania ostatnich wydarzeń z rynku kryptowalut. Zamiast jednak tracić czas na wyszukiwanie interesujących artykułów, możesz skorzystać z najnowszej odsłony cyklu Krypto Tydzień. Dzięki temu dowiesz się, co ciekawego miało miejsce w ciągu ostatniego tygodnia.

W 44 tygodniu roku (1 – 7 listopada) pisaliśmy między innymi o ATH wolumenu BTC, niedowartościowanym Ethereum i nowym trendzie wśród amerykańskich burmistrzów. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Brak dokładnego researchu to często popełniany błąd przy inwestowaniu w nowe projekty. Przekonali się o tym inwestorzy oszukani po wpłaceniu 57 milionów dolarów do AnubisDAO.

Co dalej z kursem BTC?

W połowie tygodnia opisywaliśmy, że Bitcoin gotuje się na wolnym ogniu (pod przykryciem). 1 000 000 aktywnych adresów piąty dzień z rzędu, a dzień później odnotowano ATH wolumenu w sieci Bitcoin.

W związku z kontrowersyjnym pomysłem wprowadzenia podatków od niezrealizowanych zysków pojawiły się głosy, że „Elon ma plan” | Czy Musk rozważa kolejny zakup bitcoinów? Niezależnie od tego, warto sprawdzić, jaka może być cena BTC na początku 2022 roku według analityka PlanB (w skrócie: może być naprawdę ciekawie).

Rynek altcoinów w pigułce

Na drugiej najpopularniejszej kryptowalucie miał miejsce pierwszy w historii, deflacyjny tydzień Ethereum i najprawdopodobniej to dopiero początek. Tym samym zwolennicy inwestowania w ETH zyskali dodatkowy argument przemawiający za wyborem tej kryptowaluty. Influencer i zarazem inwestor Lark Davis stwierdził, że Ethereum jest „bardzo niedowartościowane”. Podobnego zdania jest analityk Willy Woo: Ethereum zbiera siły, a do dalszych wzrostów może się przyczynić CME: Micro futures na ETH już od 6 grudnia. Warto przemyśleć zagadnienie, zgodnie z którym Ethereum kluczowym elementem rynku kryptowalut.

Coraz większe zainteresowanie Shiba Inu doprowadziło do sytuacji, w której największa kryptowalutowa giełda Binance dodaje parę SHIB/DOGE. Dzięki temu dwa najpopularniejsze meme coiny mogą w końcu zwalczyć o palmę pierwszeństwa. Za nowszym projektem przemawia to, że Shiba Inu piątym najczęściej wywoływanym smart kontraktem w Ethereum. W dodatku cieszące się dużą popularnością petycje pokazują, że społeczność Shiba Inu chce płacić kryptowalutą w Amazonie.

W ostatnich dniach nie brakowało ATH, czego przykładem jest Polkadot: 50 USD po raz pierwszy. Warto mieć na uwadze zapowiedziane niedawno aukcje slotów parachain, które mogą mieć ogromny wpływ na cenę. Jeżeli chodzi o innego popularnego „zabójcę Ethereum”, to Capo przewiduje duży wzrost ceny Cardano (ADA). Przy okazji warto przeczytać Solana vs Cardano | Kto jest większą konkurencją dla Ethereum?

Kącik NFT i metaverse

W przypadku jednej z najważniejszych serii w krótkiej historii rynku NFT, tokeny Larva Labs najczęściej opisywane są w kontekście tego, że ktoś zapłacił za nie kilkaset tysięcy dolarów. Tym razem jednak doszło do innej sytuacji, przez co CryptoPunk wart ponad 850 000 USD sprzedany za mniej niż 20 000 USD. Oznacza to, że traderowi udało się kupić kultowe NFT za około 5% jego rzeczywistej wartości.

Zapowiedziana została gra z elementami NFT tworzona przez programistów z Activision i można zaryzykować stwierdzenie, że niedługo podobne plany ogłosi wiele popularnych firm z branży gier. Na razie zebrano 100 milionów dolarów na rozwój gamingu na blockchainie.

Pojawiła się kolekcja NFT od Red Bull Racing Honda, której towarzyszyły sukcesy teamu podczas treningów, a w połowie tygodnia można było zaobserwować filmowe NFT w natarciu: Pulp Fiction i nowy Matrix.

Zastanawiasz się, dlaczego ludzie kupują awatary NFT? Sprawdź nasze podsumowanie najważniejszych argumentów.

Biorąc pod uwagę nowe plany Facebooka, zachęcamy do lektury zestawienia Top 10 projektów metaverse, o których istnieniu warto wiedzieć.

W poszukiwaniu gemów

Bez względu na to, czy chcesz zainwestować w sprawdzony projekt, czy token, który pojawił się dopiero kilka dni temu, koniecznie poznaj praktyczne wskazówki i narzędzia, aby inwestować i zarabiać jak wieloryby. Sprawdź również, czy jesteś gotowy na epicki rajd altcoinów?

Przy okazji zachęcamy do lektury artykułu kryptowalutowy HYPE w świetle strategii inwestycyjnej, co może pomóc w uniknięciu nietrafionych decyzji.

Warto wiedzieć

Coraz większa adopcja kryptowalut to nie tylko marzenie pasjonatów technologii, ale coś, co ma miejsce każdego dnia. Przykładem może być akcja, dzięki której zostaną rozdane darmowe kryptowaluty dla klientów Burger King.

Vitalik Buterin (współtwórca Ethereum) podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, jaka przyszłość czeka tokeny miast. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to dobra przyszłość, na której skorzystają zwykli obywatele.

Rząd USA opublikował raport na temat stablecoinów, w którym zebrano potencjalne zagrożenia związane z takimi tokenami oraz pomysły na to, jak je zminimalizować.

Huobi wyśle jednego użytkownika w kosmos, co przełoży się na nietypowe świętowanie ósmych urodzin (a przy okazji zapewni giełdzie dobrą reklamę).

Pojawiają się głosy, że popularna kryptowaluta nie może być traktowana jako inwestycja. Z artykułu Czy Bitcoin to religia? dowiesz się, jakie jest stanowisko Marka Mobiusa. Jeżeli interesują cię zyski osób, które specjalizują się w górnictwie, sprawdź, ile zarobili w tym roku górnicy sieci Ethereum i Bitcoin. Wzbudzająca wiele kontrowersji ustawa infrastrukturalna na biurku prezydenta USA, dlatego warto sprawdzić, co jej podpisanie może zmienić w branży kryptowalut.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Nie jeden a wiele, czyli przyszłość multichain, dowiesz się, dlaczego projekty, które chcą przetrwać na rynku, muszą się dostosować do nowych zasad.

Warto również poświęcić chwilę na to, aby poznać i zrozumieć żelazne zasady inwestycji w kryptowaluty, czyli analiza techniczna dla świeżaków.

Kryptowaluty na świecie

Po tym, jak publicznie ogłoszono, że burmistrz Miami chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie, na podobny krok zdecydował się burmistrz Nowego Jorku (przy czym na razie Eric Adams chce otrzymać trzy wypłaty w Bitcoinie).

Najpopularniejszy artykuł 44 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 44 tygodnia okazał się tekst: 5 kryptowalut, które warto kupić i trzymać w portfelu, który został wyświetlony ponad 42 000 razy.

Co sądzisz o naszym zestawieniu najważniejszych informacji z ostatniego tygodnia? Czy dzięki niemu trafiłeś na jakiś interesujący artykuł?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze