Gra z elementami NFT tworzona przez programistów z Activision

2 520

Na początku przyszłego roku odbędzie się premiera pierwszych NFT z powstającej na blockchainie gry MetalCore.

W przeciwieństwie do wielu tego typu projektów, nad MetalCore pracują prawdziwi weterani branży gier komputerowych. Oprócz byłych programistów z Activision (Call of Duty, Crash Bandicoot, Spyro, Tony Hawk’s Pro Skater) w zespole znaleźli się pracownicy Lucas Films i Disneya.

MetalCore Foundation zapowiada blockchainową grę tworzoną przez Studio 369

Wydawcą nowej gry będzie MetalCore Foundation. Nadchodzący tytuł ma zaoferować graczom otwarty świat, w którym kluczową rolę będzie odgrywało NFT.

W ten sposób twórcy chcą połączyć elektroniczną rozrywkę z nowoczesnymi technologiami, a przy okazji zwiększyć zainteresowanie tytułem.

Studio 369

Nad tytułem MetalCore pracuje Studio 369. Na jego oficjalnej stronie internetowej nie ma na razie zbyt wielu informacji. Gracze zainteresowani nowym tytułem na blockchainie mogą dowiedzieć się jedynie tego, że firma bazuje na przekonaniu, zgodnie z którym wspaniałe rzeczy mogą się wydarzyć wtedy, gdy współpracują ze sobą utalentowani ludzie.

Studio chwali się doskonałą znajomością technologii UNREAL. Chodzi o popularny silnik Unreal Engine wykorzystywany przez twórców gier, którego twórcą jest Epic Games (zobacz również: Steam nie chce kryptowalut w grach na swojej platformie. Epic Games przyjmie je z otwartymi ramionami). Studio 369 chce tworzyć przede wszystkim gry multiplayer na PC i konsole.

Po co NFT w grze komputerowej?

W przypadku zapowiedzianej na przyszły rok gry MetalCore NFT zostanie wykorzystane do tego, aby gracze mogli łatwo handlować wszystkimi zdobytymi przedmiotami (między innymi bronią i skórkami). Chociaż tytuł ma koncentrować się na walce, to twórcy planują wprowadzić również możliwość zarabiania na podatkach i surowcach.

Oficjalny trailer gry MetalCore

Popularne tytuły, dzięki którym można zarobić prawdziwe pieniądze, znajdziesz w naszym zestawieniu TOP 5 projektów Play-to-Earn, na które warto zwrócić uwagę. Chociaż powstaje coraz więcej gier wykorzystujących technologię blockchain, warto zauważyć, że MetalCore tworzą osoby, które mogą pochwalić się pracą przy wielu popularnych tytułach.

Komentarze